Tag: falje

Alo, a është ky planeti Tokë?

10/06/2020

Kozmonauti britanik Tim Peake i ka kërkuar falje një gruaje pasi nga Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë bëri numrin gabim dhe i tha “Alo, a është ... Read More

Robert Berisha i kërkon falje publikisht ish-bashkëshortes: I kam borxh tërë jetën

29/04/2020

Këngëtari Robert Berisha i ka kërkuar falje publikisht ish-bashkëshortes Nora Istrefit, gjatë një lidhje live në emisionin ‘Shqipëria Live’. Teksa foli për projektin e tij ... Read More

North Face kërkon falje për hakimin e Wikipedias

31/05/2019

North Face ka kërkuar falje për manipulimin e Wikipedias. Kompania e veshjeve North Face ka kërkuar falje për manipulimin e Wikipedia për të bërë imazhet ... Read More

Kërkimfalja nuk rrit vetëvlerësimin tonë

13/05/2019

Studimet kanë gjetur se ata të cilët ngurrojnë të kërkojnë falje ndiejnë një sens fuqie të madhe. Të kërkuarit falje, është një gjest i vështirë ... Read More

Reus kërkon falje për tifozët pasi u ndëshkua me kartonin e kuq

27/04/2019

Ylli i Borussia Dortmund, Marco Reus, ka kërkuar falje për skuadrën dhe tifozët, pasi u ndëshkua sot me kartonin e kuq në ndeshjen kundër Schalke ... Read More

Tayna s’e pranon kërkimfaljen e Melindës?

26/04/2019

Melinda dje i ka kërkuar falje Taynës për 'dissin' e fundit kundrejt saj mirëpo njësoj nuk ka vepruar edhe kjo e fundit. Melinda i ka ... Read More

Reporterë pa kufij: Gabim informatik në të dhënat për vitin 2018

18/04/2019

S A 2019-04-18T13:47:48+02:00 Reporterë pa kufij i kërkon falje opinionit për konfuzionin rreth të dhënave në faqen e tyre për vitin 2018. Për shkak të ... Read More

Krasniqi për Komunikatën numër 59: Nuk kërkojë falje ndaj Gani Gecit për veprimet e të tjerëve (Video)

11/04/2019

Kryetari i Këshillit Kombëtar i NISMA Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se nuk kërkon falje për asnjë veprim që ka bërë nga viti 1981 e ... Read More

Kërkesa për falje, heshtje në Kabinetin e Ivanovit

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T15:38:06+02:00 Qetësi në vilën në Vodno. Nëse po përgatitet një falje e re në kabinetin presidencial tani për tani mbetet një enigmë. Megjithëse Alsat ... Read More

Arthur: Kërkoj falje që kam shkuar në ndejën e Neymarit

13/03/2019

Mesfushori brazilian i Barcelonës, Arthur Melo ka kërkuar falje për ngjarje të ndodhur muajin e kaluar në kryeqytetin francez të Parisit. Futbollisti ishte i lënduar ... Read More

Pasi nuk pranoi të zëvendësohet, Chelsea e dënon me para Kepa Arrizabalagan

26/02/2019

Edhe pse portieri kërkoi falje, duke theksuar se ishte një keqkuptim, por Chelsea ka dënuar Kepa Arrizabalaga sepse ka refuzuar të zëvendësohet në finalen e ... Read More

Vonohet tre minuta në takim, ministri japonez kërkon falje

22/02/2019

Ministri i Shtetit për Lojërat Olimpike në Japoni, Yoshitaka Sakurada, ka kërkuar falje publike pasi mbërriti tri minuta me vonesë në një takim parlamentar. Deputetët ... Read More