Tag: faljes

Dhjetë shprehi të këqija gjatë Ramazanit

08/05/2019

Gjatë muajit shpirtëror, faljes dhe agjërimit do të duhej të përmbaheshit nga shprehitë e këqija të cilat ndikojnë në shëndetin psikofizik 1. Mos hani tepër ... Read More

Zaev: Ivanov nuk mund të fal, Neni 11 nga Ligji për falje nuk ekziston

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:52:13+02:00 Kryeministri Zoran Zaev i pyetur rreth faljes eventualë të të dënuarve në rastin e “27 prillit”, nga ana e presidentit të shtetit Gjorge ... Read More

Douglas Costa i kërkon falje klubit dhe tifozëve të tij pas gjesteve të turpshme, por jo edhe lojtarit të Sassuolos

16/09/2018

Douglas Costa ka shkruar një letër publike ku kërkon faljes nga tifozët e Juventusit pasi u dërgua jashtë me karton të kuq pasi goditi me ... Read More

Thyhet dhe plaçkitet Xhamia në Prishtinë në ditën e Bajramit

15/06/2018

  Një ngjarje e turpshme ka ndodhur sot, në ditën e festës së Bajramit, në Prishtinë. Pas faljes së namazit të Fiter Bajramit hajdutët e ... Read More

Haradinaj ndalon fjalimin në seancë kur dëgjon imamin në xhami

14/06/2018

Feja myslimane ka pesë vakte të faljes, atë të mëngjesit, drekës, ikindisë, akshamit dhe jacisë. Namazi i drekës falet në orën 13:00 dhe sipas riteve ... Read More