Tag: famë

Dhjetë milionë abonent në kanalin e YouTubes së Dua Lipës: Faleminderit të gjithëve

21/02/2019

Sukseset për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, duket se nuk kanë të ndaluar! Gjatë mbrëmjes së kaluar, bukuroshja jonë korri sukses edhe njëherë ... Read More

Nuk ndalen sukseset! Dua Lipa dhe Calvin Harris marrin çmimin ‘Kënga më e mirë e vitit’ në “Brit Awards”

20/02/2019

Sukseset për artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, duket se nuk kanë të ndaluar! Ajo tashmë numëron edhe një trofe më shumë, kjo ngase ... Read More

Me simbolin e shqiponjës që e kishte bërë në finalen e Botërorit në Rusi, Era e uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë

17/02/2019

Era Istrefi është një tjetër artiste nga Kosova me famë ndërkombëtare, e cila e lindur dhe rritur në Prishtinë, arriti që me artin e saj ... Read More

Nga Kosova drejt botës – urimi Dua Lipës për Ditën e Pavarësisë

17/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, i ka shfrytëzuar rrjetet sociale për ta uruar Kosovën për 11-vjetorin e shpalljes shtet i pavarur. Në profilin ... Read More

Rita Ora dhe Liam Payne u bëjnë thirrje fansave që t’i votojnë në “BRIT Awards”

13/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, konkurron këtë vit për dy çmime në “Brit Awards”. Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve “Brits”, do ... Read More

Bebe Rexha publikon një pjesë të këngës së re “Last Hurrah”, tri ditë para lansimit të saj

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, pati një paraqitje të shkëlqyer në mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve muzikore, “Grammy Awards”. Megjithëse ... Read More

Dua Lipa tregon momentet nga festa me familjen dhe shoqërinë pas mbarimit të “Grammy Awards”

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, bëri historinë duke fituar dy çmime “Grammy”, në dy kategoritë e vetme në të cilat ishte e nominuar. ... Read More

Rita Ora shton edhe një tatuazh tjetër në trupin e saj, nga tani e tutje këngëtarja bart me vete fjalën “Fuqi”

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është shumë aktive në rrjetet sociale, në të cilat ndiqet nga miliona fansa. Ajo publikon çdo ditë fotografi ... Read More

E! News: Pesë gjërat që nuk i keni ditur për fituesen e dy çmimeve “Grammy”: Dua Lipa

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, theu rekord duke fituar dy çmime “Grammy”, me herën e parë që u nominua në mbrëmjen më të ... Read More

‘Grammy Awards’ – ceremonia që vlerëson, nderon dhe mbështet të tashmen dhe të shkuarën në industrinë muzikore

11/02/2019

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, shkroi historinë në edicionin e 61-të të Grammy Awards duke fituar dy çmime prestigjioze në ceremoninë e zhvilluar ... Read More

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në prag të festës së Pavarësisë

11/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Ylli nga Kosova u shpall ... Read More

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

11/02/2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht ... Read More