Tag: familje

Sherr për kos mes Xhensilës dhe Besit/ Aktori: A të dal apo të bëj sherr me gruan

24/03/2020

Një debat ka ndodhur mes Besit dhe Xhensilës. E ashtu si në çdo familje edhe tek ta arsyeja ka qenë ushqimi. Mesa duket Xhensila është ... Read More

Gabimi që bëni kur mbani ilaçet në frigorifer

26/12/2019

Besojmë se nuk ka familje shqiptare që nuk ka ilaçe në shtëpi e disa prej tyre mos t’i kemi në frigorifer me idenë se po ... Read More

Ja pse fëmijët e vetëm në familje janë më të rrezikuar nga mbipesha

06/11/2019

Sipas një studimi të ri të bërë me 68 fëmijë nga Britania e Madhe, fëmijët e vetëm në familje janë më të rrezikuar nga mbipesha, ... Read More

Dhjetë gra nga e njëjta familje fitojnë betejën me kancerin e gjirit

20/09/2019

Dhjetë gra nga e njëjta familje kanë fituar betejën me kancerin e gjirit. Të gjitha gratë janë nga Lincolnshire  dhe të moshës 47 deri në ... Read More

Këta janë emrat e tri viktimave të vrasjes dhe vetëvrasjes në Prishtinë

22/04/2019

Tragjedia në lagjen Dardania, ku sot ndodhi vrasje e trefishtë në një familje, ka tronditur kryeqytetin. Një burrë i moshës 61-vjeçare vrau gruan e tij ... Read More

Georgina rrëfen gjithçka për jetën me Ronaldon

20/04/2019

Për një futbollist, është e rëndësishme të ketë një familje solide dhe të ndjehet i kënaqur me veten. Cristiano Ronaldo nuk mund të ankohet në ... Read More

Kthehen në Kosovë disa familje që kishin mbetur të ngujuara në Siri

20/04/2019

Disa familje që kishin mbetur të ngujuara nga lufta në Siri, janë kthyer sonte rreth orës 23:00 në Kosovë. Bëhet e ditur se forca të ... Read More

Origano, antibiotiku natyral, që është i mirë për këto sëmundje

17/04/2019

Origano është një nga bimët mjekësore më të përhapura në botë, që vjen nga një familje e bimëve të quajtura Lamiaceae. Përdoret në mjekësi dhe ... Read More

Dhuna në familje, përgjegjës edhe gjyqësori

08/04/2019

Për dhunën në familje në një formë përgjegjës janë edhe institucionet gjyqësore për shkak të neglizhencës së rasteve që duhen trajtuar me prioritet. Ministri i ... Read More

Babai sulmon me thikë djalin

08/04/2019

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në komunën e Ferizajt. Viktima mashkull ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht me mjet ... Read More

Sulmon zyrtarët policorë, arrestohet një person në Istog

06/04/2019

Dy zyrtarët policor në detyrë derisa ishin përgjigjur një rasti të dhunës në familje në vendin e ngjarjes janë sulmuar nga një person tjetër. Rasti ... Read More

Pamje të vitit 1913, të Çamërisë së mbushur me shqiptarë

26/03/2019

Frédéric (Fred) Boissonnas (1858-1946), ishte fotograf zviceran që lindi në një familje të njohur fotografësh. Mbahet mend kryesisht për fotot e hershme artistike të Greqisë. ... Read More