Tag: familjet

O’Connell: Duhet ta pranojmë atë se çka ka ndodhur në Kosovë, çdo viktimë meriton drejtësi

22/05/2019

Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell ka takuar familjet e vitkimave të masakrës së 22 majit 1999 në Vushtrri. O’Connell në një status në llogarinë e tij ... Read More

Mirkoviq pranon të jep llogari në Gjakovë për krimet gjatë luftës në Kosovë

10/05/2019

Vuk Mirkoviq, i akuzuar nga familjet gjakovare, Ferizi dhe Kumnova, për krime ndaj familjarëve të tyre gjatë luftës në Kosovë, i ka hedhur poshtë këto ... Read More

Shpërndahen 150 pako ushqimore për familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale në Gjilan

07/05/2019

Në shenjë solidariteti me familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale, sot organizata “Islamic Relief Kosova”, tashmë e njohur me aktivitetet e saj humanitare, ... Read More

Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

05/05/2019

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka mënyrë ... Read More

Vitin e ardhshëm bota do të humbë 6 trilionë dollarë nga sulmet kibernetike

01/04/2019

Gjatë vitit 2020 kompanitë dhe familjet në mbarë botën mund të pësojnë humbje me vlerë prej 6 trilionë dollarë për shkak të sulmeve kibernetike, deklaroi ... Read More

Derisa Shkurta mbante kanagjegjin e vajzës, edhe Shyhretja kishte festë

28/03/2019

Familjet e Shkurtes dhe Shyhreteti organizuan festë në të njëjtën kohë!Përderisa në familjen, Shkurte Fejzës mbahej kanagjegji i vajzës së saj, Gresës, një festë nuk ... Read More

Youtube ndalon komentet në videot për fëmijë (Foto)

01/03/2019

Në përpjekje që të mbrojë sa më shumë fëmijët dhe familjet, Youtube kërkon të ndalojë shkëmbimin e komenteve nga shfrytëzuesit nën 18-vjeçarë. Shumë brende ndaluan ... Read More

Ivanov vizitoi familjet e viktimave

14/02/2019

???????????????????????????????????? 14 Shkurt 2019 / 16:48 Presidenti Gjorge Ivanov sot në Gostivar ka vizituar familjet Uzeiri, Trpevski dhe Ismaili, anëtarët e të cilit janë mes ... Read More

Për 17 vite martesë 10 fëmijë, njihuni me çiftin britanik që planifikojnë të zgjerojnë edhe më shumë familjen (Foto)

05/02/2019

Në të kaluarën, të paktën në vendin tonë, familjet me shumë fëmijë ishin diçka normale, por tashmë situata ka ndryshuar dhe të gjesh një çift ... Read More

Komuna e Vushtrrisë dhe Shoqata “Jetimat e Ballkanit” do të ndërtojnë 25 shtëpi për familjet me gjendje të rëndë sociale

01/02/2019

Komuna e Vushtrrisë dhe Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit” do të ndërtojnë 25 shtëpi për familjet me gjendje të rëndë sociale dhe që janë pa ... Read More

Greqi, shqiptari qëllon bashkëshorten me thikë

06/01/2019

Krimi në familjet shqiptare godet sërish, por këtë herë ngjarja e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një sherr banal mes çiftit Bardhi, të cilët jetonin ... Read More

Shqiptari qëllon gruan me thikë, 45 vjeçarja në koma në spitalin e Athinës

05/01/2019

Krimi në familjet shqiptare godet sërish, por këtë herë ngjarja e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një sherr banal mes çiftit Bardhi, të cilët jetonin ... Read More