Tag: famshëm

I japin fund martesës 7 vjeçare çifti i njohur

23/10/2020

Çifti i famshëm i japin fund martesës 7 vjeçare. Lake Bell dhe burri i saj Scott Campbell janë ndarë pas shtatë vitesh martesë. Aktorja 41-vjeçare ... Read More

Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me COVID-19

13/10/2020

Futbollisti më i famshëm në botë Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmi është konfirmuar nga federata portugeze e futbollit, me të cilën Ronaldo ... Read More

Pas akuzave se është pjesë e një rrjeti droge, ‘Sadna’ tenton vetëvrasjen

08/10/2020

Dy aktorët e famshëm indianë, Sara Khan dhe Angad Hasija, të njohur për rolin e Sadnës dhe Alekut në serialin “Bidaai”, ditët e fundit janë ... Read More

Gabriel Garko bën rrëfimin mes lotësh/ Aktori i famshëm italian pranon se është gay

26/09/2020

Aktori i famshëm Gabrielo Garko, ditën e djeshme ndau me publikun një sekret të madh nga jeta e tij.I ftuar special në “Big Brother Vip” ... Read More

Pse VIP-at po bllokojnë Instagramin për 24 orë? Zbuloni arsyen

17/09/2020

Shumë të famshëm si Kim Kardashian, Leonardo DiCaprio, Katy Perry, Naomi Campbell, Jamie Foxx, Ashton Kutcher, Jennifer Lawrence, Michael B. Jordan, Sacha Baron Cohen, Naomi ... Read More

Këngëtari i njohur rrëfen betejën me COVID-19: Isha aq keq, sa humba shpresën

28/08/2020

Këngëtari i famshëm latin J Balvin, ka rrëfyer peripecitë që ka kaluarnë luftën ndaj COVID-19. Me anë të një postimi në Instagram, këngëtari shkruan se, ... Read More

Aktorja e njohur bëhet nënë për herë të pare

25/08/2020

Lea Michele është bërë nënë për herë të parë. Ylli i serialit të famshëm “Glee” dhe bashkëshorti i saj, Zandy Reich u bënë prindër të ... Read More

Tesla parashikoi telefonat e mençur !

17/06/2020

Nikola Tesla ishte shkencëtar i famshëm i shekullit 20 i cili u bë i famshëm për dizajnimin e furnizimit me energji elektrike (AC). Inxhinieri amerikan ... Read More

Adoleshenti refuzon 8 milionë dollarë, realizoi gjurmimin e Covid 19 që po e kërkon e tërë bota

19/05/2020

Një 17-vjeçar është bërë i famshëm në të gjithë botën për site e gjurmimit të Covid-19 dhe përditësimin në kohë reale të kësaj përhapje, që ... Read More

Edhe aktorja e “La Casa De Papel” e infektuar me koronavirus: Virusi është shumë i rrezikshëm dhe ngjitës

20/03/2020

Të shumtë kanë qenë personazhet e famshëm që janë prekur nga Covid-19 në botë. Edhe aktorja e njohur, Itziar Ituno e “La Casa de Papel” ... Read More

I ishte ndaluar dalja nga Brazili/ Arrestohet në Paraguaj Ronaldinho bashkë me të vëllain

05/03/2020

Futbollisti i famshëm Ronaldinho është arrestuar në Paraguaj pasi ka përdorur dokumente false për të hyrë në vendin e Amerikës Latine. Ai është arrestuar bashkë ... Read More

Dizenjoi fustanet e yjeve botërore në `Grammys 2020´, stilistja shqiptare tregon si ia arriti

28/01/2020

Në tapetin e kuq të ceremonisë së Çmimeve Grammy kaluan të famshëm që kishin veshur krijimet e stilistëve shqiptarë, nga Valdrin Sahiti e deri te ... Read More