Tag: famshme

Fituesja e “Eurovisionit”, Netta sfilon me rroba banje

16/03/2019

Këngëtarja e famshme izraelite, Netta Barzilai, u bë e famshme vitin e kaluar teksa u shpall fituese e “Eurovision 2018”. Kënga e saj “Toy” kishte ... Read More

Pyetet se a e di ku ndodhet Shqipëria? Ciara thotë jo vetëm që e di por edhe përshëndetë në shqip

16/03/2019

Këngëtarja e famshme, Ciara, është shumë e pëlqyer në mbarë botën për këngët e saj. Të shumtë janë edhe fansat e saj në Shqipëri dhe ... Read More

Talenti i fshehtë i Keira Knightley – aktorja luan këngën “Despacito” me goditje në dhëmbë

13/03/2019

Aktorja e famshme, Keira Knightley, duket se është një femër me talente të shumta. Britanikja e popullarizuar e ka befasuar nikoqirin Jimmy Fallon duke demonstruar ... Read More

Kim Kardashian duket si ‘statujë’ në imazhet e fundit, josh fansat me veshjen transparente

13/03/2019

Si një nga gratë më të famshme në botë, ajo mburret me një status thuajse hyjnor. Dhe Kim Kardashian dukej si perëndeshë, teksa modelonte me ... Read More

Pas shtatë vjet pauze, Dido me album të ri dhe turne koncertal

11/03/2019

Këngëtarja e famshme britanike, Dido po vjen me albumin më të ri muzikor pas një pauze gjashtë vjeçare. Albumi i ri titullohet “Still On My ... Read More

Monchi i larguari i radhës nga Roma, spanjolli do t’i bashkohet Arsenalit

08/03/2019

Ka filluar spastrimi tek skuadra e famshme italiane Roma. Pas dy humbjeve të rënda 3-0 nga Lazio në kampionat si dhe 3-1 nga Porto në ... Read More

Është pensionuar legjenda e UFC-së, Georges St-Pierre – një prej yjeve më të mëdha të arteve të përziera marciale

26/02/2019

Georges St-Pierre e ka mbyllur librin e tij në UFC pas 17 vitesh karrierë në garën e famshme të arteve të përziera marciale (MMA). Vendimi ... Read More

Çiftet më interesante të tapetit të kuq të Oscars, cili ju pëlqen më shumë?

25/02/2019

“Love is in the air”, dashuria është në ajër dhe ku më mirë se në tapetin e kuq? Në fakt, dyshet më të famshme të ... Read More

Vera Ora: Rita akoma i bën punët e shtëpisë dhe gjërat që i kemi bërë gjithmonë bashkë

24/02/2019

Nëna e Rita Orës, Vera, ka thënë se këngëtarja e famshme akoma duhet ta pastrojë kuzhinën, edhe pse ka statusin e një ylli botëror të ... Read More

“Titaniku që nuk fundoset”: Ka filluar të merr formë parku kinez, që ka në qendër kopjen me përmasa reale të anijes së famshme (Foto)

17/02/2019

Konstruksioni i kopjes së anijes së famshme, ka filluar të merr formë në një park kinez, ku investitorët po vazhdojnë të zbrazin miliona para. Pamjet ... Read More

Almeda bëhet nostalgjike në ditëlindjen e saj dhe përvjetorin e martesës, publikon fotografi nga fëmijëria

13/02/2019

Modelja e famshme shqiptare, e cila po ndërton karrierë edhe në muzikë, Almeda Abazi, po e feston ditëlindjen e 27-të. ‘Miss Tirana 2007’, ‘Miss Albania ... Read More

Vera Ora sjell fotografi nga adoleshenca e Ritës dhe Elenës, iu bën dedikim të veçantë vajzave të saj

05/02/2019

Nëna e këngëtares së famshme shqiptare Rita Ora, Vera Sahatçiu-Ora, është mjaft e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo preferon që shpesh të ndajë me ndjekësit ... Read More