Tag: fantastik

Në pritje të marrëveshjes finale, “Sport” zbulon klubin e ri të De Ligt

29/04/2019

"Sport" zbulon emrin e klubit të ri të mbrojtësit fantastik të Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt. Matthijs De Ligt është aktualisht një prej futbollistëve më ... Read More

Ndryshohet lista e Juventusit pak orë para ndeshjes me Ajaxin

16/04/2019

Juventus ka marrë një lajm fantastik para ndeshjes kthyese me Ajaxin. Ndeshja e parë në mes të Juventusit dhe Ajaxit kishte përfunduar 1 me 1, ... Read More

Lajm fenomenal për Ajaxin para ndeshjes me Juventusin

15/04/2019

Ajax ka marrë një lajm fantastik para ndeshjes kthyese ndaj Juventusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në mes të Ajaxit dhe ... Read More

20 yjet që mund të transferohen falas në fund të sezonit

05/04/2019

Një tjetër sezon fantastik në futboll po shkon drejt fundit, dhe skuadrat kanë filluar të shpalosin objektivat e tyre në tregun e transferimeve. Derisa një ... Read More

Mane: Kurrë s’më ka pëlqyer Playstation, është humbje kohe

25/03/2019

Sadio Mane mund të jetë futbollist fantastik dhe i dashuruar pas këtij sporti, por për habinë e shumë personave ai nuk është aspak tifoz i ... Read More

Messi befasohet nga tifozët e Betisit: Nuk mbaj mend të më kenë duartrokitur tifozët kundërshtarë

18/03/2019

Lionel Messi ishte fantastik në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e Real Betisit dhe tifozët vendas nuk mund të bënin asgjë pos që ta duartrokisnin. ... Read More

Eliza Dushku në pritje të një fëmije

15/02/2019

Eliza Dushku ka ndarë një lajm fantastik për fansat dhe miqtë e ngushtë të saj. Aktorja shqiptare ka konfirmuar për Us Weekly ekskluzivisht se po ... Read More

Notat e lojtarëve: Arsenal 4-2 Tottenham, Aubameyang lojtar i ndeshjes – vlerësohen lartë Xhaka dhe Mustafi

02/12/2018

Në një derbi fantastik të zhvilluar në Emirates Stadium në Londër, Arsenali ka fituar përballë Tottenham Hotspur. Duke qenë se paraqitja e Topçinjve ishte më ... Read More

Dy fitore të thella dhe kalimi në Ligën C të Ligës së Kombeve, Kosova pritet të ketë ngritje në ranglistën e FIFA-s

24/11/2018

Përfaqësuesja e Kosovës ka pasur një muaj fantastik, duke marrë dy fitore spektkolare në Ligën e Kombeve. Dardanët triumfuan me rezultat të thellë 5-0 fillimisht ... Read More

“The Grinch” arrin në Cineplexx me eventin Dita e Familjes!

22/11/2018

Njëri prej filmave më fantastik për festat e fundvitit po arrin në Cineplexx! Kinemaja Austriake, për filmin e animuar The Grinch, do të organizojë eventin ... Read More

Strakosha në formacionin e javës në Ligën e Evropës

10/11/2018

Thomas Strakosha po vazhdon me formën e tij të mrekullueshme. Portieri shqiptar ka qenë fantastik në fitoren e Lazios 2-1 ndaj Olympique Marseille në Ligën ... Read More

Edinson Cavani: Nëse humbim kundër Napolit, do të jetë e vështirë ta kalojmë grupin

01/11/2018

Paris Saint-Germain po kalon nëpër një sezon fantastik në ligën elitare franceze. Në kampionatin e ri të Ligue 1, skuadra e sheikut Nasser Al-Khalifi ka ... Read More