Tag: fare

I verbër prej 20 vitesh, i kthehet shikimi 100% pasi e përplas vetura

07/02/2020

Goraj, nga Gorzow Wielkopoliski i Polonisë, humbi shikimin në një moshë fare të re si pasojë e një reaksioni alergjik. Ai fillimisht dëmtoi retinën në ... Read More

41-vjeçarja lind binjak pasi luftoi kancerin, pavarësisht se mjekët i thanë se nuk mund të lind fëmijë!

22/01/2020

Një grua ka lindur binjakë, ani pse mjekët i thanë se nuk kishte fare gjasa ose tejet të pakta që ajo të kishte fëmijë pas ... Read More

Migena Kika: Pse është e nevojshme zvarritja te fëmijët, roli në zhvillimin konjitiv

20/01/2020

Voltiza Duro – Disa bebe mund të mos e kalojnë fare stadin e zvarritjes dhe disa të tjera mund të zvarriten për një kohë të ... Read More

Në Shqipëri kirurgët të infektuar me fruth bëjnë operacione

21/05/2019

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë se si kirurgët e Spitalit të Përgjithshëm në Strugë, edhe pse të infektuar me fruth, kanë bërë operacione. ... Read More

Dafina zbërthen bluzën dhe nën të nuk ka veshur asgjë 

21/05/2019

20:58 | 05/21/2019 Dafina Zeqiri zbërthen bluzën në foton e re në Instagram dhe nuk ka veshur fare sytjena. Këngëtarja Dafina Zeqiri i ka provokuar ... Read More

Sa dimë për ushqimin që po e konsumojmë?

03/05/2019

Çdo ditë konsumojmë ushqim por shpesh dimë fare pak për atë që e konsumojmë. Sa është ushqimi i sigurt? Si vlerësohet siguria e tij? Lista ... Read More

Në Shqipëri fermerët përdorin stimulant dhe hormone për rritjen e domates dhe shalqirit!

23/04/2019

Javët e fundit, në redaksinë e emisionit “Fiks Fare” mbërritën dhjetëra ankesa dhe foto për cilësinë e domateve. Sipas tyre, domatja është e pakonsumueshme, pasi ... Read More

Nusja më seksi e këtij stinori

01/04/2019

Oriola Marashi ka vendosur që të mos provojë fare fatin që të këndojë.Edhe pse tentoi t’i hyjë muzikës, kjo e fundit po vazhdon të mbetet ... Read More

Challandes tregon se a ndikon euforia e tifozëve tek lojtarët

29/03/2019

Trajneri i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes thotë se nuk i pengon fare euforia e tifozëve, për më tepër ai beson se kjo ndikon vetëm ... Read More

Kjo është vjehrra e Nores dhe e Tunes

28/03/2019

Dy djemtë e saj janë shumë të njohur dhe të tillë u bënë që në moshë fare të re. Që të dy iu rroken botës ... Read More

Paul George me paraqitje prej MVP, shkëlqen bashkë me Westbrook në fitoren e madhe ndaj Utah Jazz pas dy vazhdimeve

23/02/2019

Pauza prej një jave në NBA nuk i ka bërë fare dom Paul Georges të vazhdojë shkëlqimin e tij me Oklahoman. Super ylli amerikan ka ... Read More

Vdekja tragjike e 22 vjeçarit në Vushtrri, Prokuroria nuk hap hetime

31/01/2019

Prokuroria e Mitrovicës nuk ka hapur fare hetime penale për vdekjen e kamerierit 22 vjeçar nga Vushtrria, i cili vdiq pas plagëve të marra nga ... Read More