Tag: fatit

Zbuloni sa kohë do të jetoni, e përcakton numri i vijave që keni në dorë

07/02/2020

Me kalimin e viteve kjo metodë ka bërë të mundur interpretimin ose njohjen e fatit të njerëzve përmes vijës së duarve, duke formuar edhe shkronja ... Read More

Numri i vijave në dorë, mund të zbulojë se sa kohë do të jetoni

05/02/2020

Me kalimin e viteve kjo metodë ka bërë të mundur interpretimin ose njohjen e fatit të njerëzve përmes vijës së duarve, duke formuar edhe shkronja ... Read More

Milan e do yllin e Chelseas dhe atë të Barcelonës

17/04/2019

10:51 | 04/17/2019 Milan mund t’i realizojë dy transferime të mëdha gjatë fatit kalimtar të verës. Milan është duke tentuar të bëjë një revolucion në ... Read More

Lojërat e fatit do të mbyllen më së largu në maj (Video)

04/04/2019

Shfuqizimi i ligjit për lojërat e fatit pritet që nesër të dërgohet tek presidenti Hashim Thaçi nga krye parlamentari Kadri Veseli, për tu dekretuar. Ndërkaq ... Read More

Qytetarët mbështesin mbylljen e lojërave të fatit

30/03/2019

Vendimin e Kuvendit të Kosovës ku shfuqizohet ligji aktual për lojëra të fatit dhe me këtë mbyllen në një afat dhjetë vjeçar këto të fundit, ... Read More

Mushkolaj: Ka një arsye pse Kosova nuk mund të krahasohet me Las Vegasin për lojërat e fatit (Video)

29/03/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nuk mund të bëhet krahasimi i lojërave të fatit mes Las Vegasit dhe Kosovës. Mushkolaj në “Debat Plus” me ... Read More

Arianit Koci: Mbyllja e lojërave të fatit, shkelje e rëndë e të drejtave pronësore (Video)

28/03/2019

Avokati Arianit Koci, ka kritikuar vendimin e Kuvendit për ndalimin e lojërave të fatit në Kosovë. Koci, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More

Shoqata e Lojërave të Fatit: Polici që vrau punëtorin në kazino, militant i AAK-së (Video)

28/03/2019

Vendimi i Kuvendit të Kosovës për mbyllja e lojërave të fatit ka shkaktuar pakënaqësi të madhe në Shoqatën e Lojërave të Fatit. Kryetari i Shoqatës ... Read More

​Mbyllen gjitha lojërat e fatit në Kosovë

28/03/2019

Pas votimit në lexim të parë të projektligjit që i ndalon gjitha lojërat e fatit, i cili u dërgua në Komisionin funksional për shqyrtim dhe ... Read More

Demiri: “Hilja” për fatin e PSP-së është bërë që në fillim

19/03/2019

19 Mars 2019 / 23:01 Në një debat të hapur rreth fatit të PSP-së në Alsat, avokati Ardian Demiri thotë se  “hilja” për fatin e ... Read More

Në Mitrovicë, Inspektorati mbyll 10 lokale të lojërave të fatit për mungesë licence

21/02/2019

Sot në mesditë Drejtoria e Inspeksionit në bashkëpunim me Departamentin e Lojërave të Fatit dhe Policinë ka bërë inspektime tek lokalet e lojërave të fatit ... Read More

Shkup, në një vend 2 shkolla dhe dy bastore

04/05/2018

4 May 2018 / 15:44 Numri i bastoreve dhe lojërave të fatit në vend ndër vite është rritur dukshëm dhe tashmë ato i gjen në ... Read More