Tag: Fatkeqësisht

Shumë njerëz nuk e dinë që kanë parazitë në organizëm: Mësoni cilat janë simptomat, pasojat dhe si të mbroheni!

16/06/2020

Fatkeqësisht, askush nuk është i sigurt kur është fjala për infektimin me parazitë. Mjafton që të mos i lajmë duart pas ushqimit, të pinë ujë ... Read More

Mediet zvicerane e çojnë në qiellin e shtatë Edon Zhegrovën: Baseli ka ‘Messin kosovar’

07/11/2019

Fatkeqësisht, i riu, pasi erdhi në Basel nga klubi belg Genk gjysmë viti më parë, rrallëherë tregoi potencialin e tij. Një lojë futbolli nuk është ... Read More

Nëse e shihni këtë shenjë në gisht, ju kërcënon sëmundja e rëndë e mushkërive

31/10/2019

Simptomat e kancerit të mushkërive, fatkeqësisht, më së shpeshti nuk shfaqen derisa sëmundja të mos përparojë, ndërkaq pakkush e di që kjo shenjë në gisht ... Read More

Njihuni me vetitë shëndetësore të majdanozit

07/10/2019

Fatkeqësisht, epoka moderne e shoqërisë ka sjellë me vete rreziqe të shumta shëndetësore me anë të ndotësve toksikë, të cilëve ju ekspozohemi çdo ditë.Këtyre ndotësve ... Read More

I keni këto gjashtë shenja të pazakonta, urgjentisht nisuni te kardiologu

07/08/2019

Një në katër njerëz ndërrojnë jetë nga sëmundjet kardiovaskulare dhe fatkeqësisht shenja e parë paralajmëruese e një problemi është kur dikush pëson një atak kardiak. ... Read More

Çfarë i ndodh trupit nëse nuk pini alkool për 28 ditë

15/04/2019

Fatkeqësisht, shumica e njerëzve me padurim presin të dalin dhe të dehen, por e vërteta është se alkooli është helm i cili i dëmton të ... Read More

50 Cent shet rezidencën e tij super luksoze, del në humbje 

02/04/2019

50 Cent e ka shitur rezidencën e tij supre luksoze por fatkeqësisht doli në humbje dhe shuma është e madhe. Është bërë e ditur se ... Read More

Këto pesë veprime të zakonshme që bëni, shkatërrojnë makinën dhe zbrazin portofolin tuaj

11/03/2019

Sa më gjatë ta keni një makinë, aq shumë zakone fitoni. Fatkeqësisht jo të gjitha këto zakone janë të mira. E keqja e kësaj situate ... Read More

Gramsh, familja që jeton në varfëri të frikshme, ushqehet vetem me hithra (Video)

09/03/2019

Një familje në Gramsh mezi i ushqen fëmijët që fatkeqësisht përveç varfërisë kanë qenë sëmurë. “Kam vuajtur shumë, nëpër spitale kam rritur fëmijët. Dy fëmijë ... Read More