Tag: Favourite”

Çmimet BAFTA: Filmi më i mirë “Roma”, por shtatë çmime shkojnë për “The Favourite”

11/02/2019

Filmi “The Favourite” i regjisorit grek Yorgos Lanthimos dominoi akademinë britanike të Arteve dhe të Filmit (BAFTA) në Royal Albert Hall të Londrës. Ai ishte ... Read More

Emma Stone rrëfen për vështirësitë e mbajtjes së korsetës gjatë xhirimeve të filmit “The Favourite”

26/10/2018

Për nevojat e filmit “The Favourite”, Emma Stone është dashur të veshë rroba nga shekulli i XVIII, ashtu që e ka pasur shumë të vështirë ... Read More