Tag: femrat

Agnesa Vuthaj kujton babanë e ndjerë: Do të vazhdojmë të jetojmë për të bërë krenar deri në takimin tonë të ardhshëm

18/03/2019

Agnesa Vuthaj vazhdon të jetë një ndër femrat më të bukura shqiptare ani pse kanë kaluar vite që kur e fitoi titullin e më të ... Read More

Përse nuk e bëjnë femrat hapin e parë?

15/03/2019

Femrat: Më shkroi, më propozoi… Meshkujt: Më ktheu, më pranoi… Mënyra sesi komunikojmë mund të ketë ndryshuar për shkak të teknologjisë, por rregullat e flirtit ... Read More

Si dukeshin femrat iraniane para Revolucionit Islamik në vitin 1979

12/03/2019

Para vetëm gjysmë shekulli, Irani ka qenë shtet sekular. Atëkohë femrat kanë veshur bikini e pantallona të shkurtë, kanë komunikuar lirshëm me meshkujt, madje edhe ... Read More

Monica Bellucci më nuk e fsheh të dashurin e ri

06/03/2019

Ajo është aktore italiane dhe konsiderohet si një nga femrat më të bukura në botë. Bëhet fjalë për Monica Belluccin, e cila së fundi u ... Read More

Dafina Zeqiri ndjek trendin botëror, vjen me stil të ri të flokëve

18/02/2019

Ajo njihet si një ndër femrat që më së shumti eksperimenton me dukjen e saj që më pas pëlqehet prej fansave. Bëhet fjalë për super ... Read More

Thjesht i lënë femrat gojëhapur: Meshkujt e këtyre tri shenjave të Horoskopit janë joshësit më të mëdhenj

15/02/2019

Sipas ekspertëve, meshkujt që u përkasin këtyre shenjave të horoskopit i lënë femrat gojëhapur. Pra, besohet se disa shenja të horoskopit kanë më shumë sharm ... Read More

Idetë më të mira për Shën Valentin

14/02/2019

Në ditën e Shën Valentinit femrat kërkojnë romancë dhe vetëm romancë. Harrojeni metodën e të pyeturit se çka dëshiron ajo. “Femrat kanë përshtypjen se nëse ... Read More

Jeta pas divorcit: Ai humb miqtë, ndërkaq ajo ndryshon dukjen

10/02/2019

Pas divorcit femrat kanë nevojë që ndjenjat e tyre më të thella t’i ndajnë me miqtë dhe kështu “çlirojnë shpirtin” nga dhembja e cila i ... Read More

Dikur fitonte milionat si modele e kopertinave të “Vogue”, sot e pastrehë rrugëve të Barcelonës

06/02/2019

Nastasia Urbano dikur ishte një ndër femrat më të adhuruara të modës, por jo e tillë është ditëve të sotme. Ajo njihej si modele e ... Read More

10 shtetet me femrat më të bukura në botë

31/01/2019

Si mund ta dini se cilat shtete i kanë femrat më të bukura në botë? Përgjigjen për këtë pyetje e ka gjetur ‘Missosology.com’, të cilët ... Read More

Sot një nga femrat më të adhuruara të modës, por dikur Victoria Beckham ishte pre e bullizmit në fëmijërinë e saj

29/01/2019

Ajo është sot një nga femrat më të adhuruara në mbarë botën. Megjithatë, jo gjithmonë gjërat kanë shkuar mirë për Victoria Beckhamin. Victoria Beckham (Foto: ... Read More

Dhimbja e zemrës së gruas: e fshehtë dhe e heshtur

26/01/2019

Femrat goditen nga infarkti më herët në moshë, krahasuar me meshkujt. Dhe kur ndodh kjo, simptomat shpesh nënvlerësohen dhe terapitë nuk janë të vazhdueshme e ... Read More