Tag: fenomen

A guxojmë të futemi në ujë pasi të hamë ushqim? Ja çfarë thonë ekspertët

13/07/2019

Ështe makthi i shumë prindërve, megjithatë ky fenomen nuk prek vetëm femijet. Është folur shumë për faktin që pas ngrënies, nuk duhet hyrë menjëherë në ... Read More

Laptopi i eksplodoi papritmas, derisa ishte duke e përdorur në mënyrë normale

04/06/2019

Eksplodimi i pajisjeve të ndryshme, nuk është ndonjë fenomen, mirëpo pamjet e momentit menjëherë pas shpërthimit të një laptopi, që janë shpërndarë në Reddit edhe ... Read More

Në këtë shtet mund të bleni shtëpi me vetëm një euro

13/04/2019

Shpopullimi i zonave rurale është tani një fenomen kronik në të gjithë Italinë, nga veriu në jug. Arsyet janë të ndryshme, megjithëse në shumicën e ... Read More

Pyetjet psikologjike që ju ndihmojnë ta lexoni mendjen e çdo personi

15/03/2019

“Diskutimet e thella” janë bërë diçka e popullarizuar së fundmi. Në parim, ky fenomen përfshin bisedat filozofike mes dy miqve. Ditëve të sotme, bisedat e ... Read More

Policia jep detaje për operacionin e fajdeve në Shkodër, sekuestrohen 500 mijë euro

14/03/2019

Fajdet në Shkodër ishin kthyer në një fenomen shqetësues ndaj prej dy muajsh përgjimesh, një aksion u ndërmor këtë mëngjes në qytet. Pas operacionit të ... Read More

SiViaggia: Syri i Kaltër, burimi në zemër të Shqipërisë që të mahnit

09/02/2019

Syri i kaltër, një fenomen natyror që nuk ka gjetur ende një shpjegim të vërtetë, mund të admirohet në mes të pyllit vetëm disa kilometra ... Read More

Aknet nuk duhet prekur, brenda tyre gjenden gjërat më të ndyra të mundshme

01/01/2019

Aknet janë fenomen i zakonshëm, e veçanërisht te tinejxherët. Ato dinë të jenë shkaktar i shumë komplekseve dhe brengave për njerëzit, e kësisoj njerëzit priren ... Read More

‘Bora e verdhë’ mbuloi një regjion kinez (Video)

03/12/2018

Shumica e qyteteve të regjionit veri-perëndimor në Kinë, janë mbuluar nga ‘bora e verdhë’ fenomen i rrallë që shkaktohet nga stuhitë e pluhurit në mot ... Read More

Pejani sulmohet nga qentë endacakë, ankohet te kryetari i Komunës

19/11/2018

Rreziku nga sulmi i qenve endacak ka filluar të bëhet një fenomen shqetësues nëpër qytetet e Kosovës. Të hënë në qytetin e Pejës, duke shkuar ... Read More

Rektori Demaj flet për ngacmimet seksuale në UP

18/10/2018

Rastet e ngacmimeve seksuale në Universitetin e Prishtinës po shihen si fenomen shqetësues për këtë institucion. Rektori i këtij universiteti, Marjan Demaj tregoi se cilat ... Read More

Shifra alarmante për dhunën ndaj grave në Kosovë – 628 raste për gjashtë muaj

05/10/2018

Dhuna ndaj grave, po vazhdon që të jetë një fenomen në shoqërinë kosovare. Rrahje, maltretime dhe deri në vrasje të grave, janë ngjarjet që kanë ... Read More

Scaloni: Nuk kam problem me Dybalan, ai është fenomen

12/09/2018

Sulmuesi i Argjentinës, Paulo Dybala, është fenomen, gjithnjë sipas trajnerit të përkohshëm të Argjentinës, Lionel Scaloni. I lënë në stol ndaj Guatemalas javën e kaluar, ... Read More