Tag: Ferizajt

Aliu: Spitali i Ferizajt pritet të përfundoj në vitin 2020

16/05/2019

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për punimet që po zhvillohen në objektin e ... Read More

I vodhën çantën e dorës dhe telefonin, policia arrestoi dy persona në Ferizaj

14/05/2019

Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt, ka njoftuar se pas hetimeve të zhvilluara ka arrestuar dy persona të dyshuar në lidhje me rastin “Grabitje”, ... Read More

Agim Aliu zgjidhet kryetar i PDK-së në Ferizaj, Sokol Bashota në Klinë

27/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot dy kuvende zgjedhore të degëve në komunat e Ferizajt dhe Klinës. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ... Read More

Komuna e Ferizajt dënon me 100 euro qytetarin i cili hodhi baltë skaj hekurudhës

23/04/2019

Komuna e Ferizajt ka dënuar me 100 euro një qytetar i cili hodhi baltë përskaj hekurudhës.  Në njoftimi e bërë thuhet se çdo kush që ... Read More

Ferizaj shënon Ditën e Tokës, qeverisja e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit

23/04/2019

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës, kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, bashkë me drejtorë të drejtorive komunale kanë mbjellë drunjë dekorativ dhe ... Read More

Babai plagos djalin në Ferizaj

16/04/2019

Një incident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 07:20, në rajonin e Ferizajt, ku babai pas një mosmarrëveshje me djalin e tij, e ka ... Read More

Vidhen rreth 70 mijë euro në një shtëpi në Ferizaj, familjarët rrëfejnë ngjarjen (Video)

27/03/2019

Një vjedhje ka ndodhur në një shtëpi në fshatin Dremjak të Ferizajt. Ngjarja ndodhi teksa familjarët ishin aty.  Thonë se persona të panjohur u vodhën ... Read More

Protestohet për të tretën herë për asfaltimin e një rruge në katër fshatra të Ferizajt

16/03/2019

Banorët e fshatrave Bablak, Tërrn, Koshare dhe Luboc të Ferizajt kanë protestuar sot përsëri me kërkesën për asfaltim të rrugës. Për disa minuta, pleq, të ... Read More

Sot protestojnë banorët e katër fshatrave të Ferizajt

16/03/2019

Banorët e fshatrave Bablak, Tërrn, Koshare dhe Luboc të Ferizajt sot prej orës 11:00 do të protestojnë me kërkesën e tyre për asfaltimin e një ... Read More

Një muaj paraburgim për arkëtarin e KEDS-it

15/03/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të pandehurit B.B për shkak të ... Read More

Hiqen afro 300 tonelata mbeturina në Ferizaj

07/03/2019

Tonelata mbeturina po pastrohen çdo ditë në Ferizaj. Sipas Komunës së Ferizajt, një punë e jashtëzakonshme operacionale po bën Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë ... Read More

Tenton ta fus me dhunë në veturë, viktima merr lëndime trupore

05/03/2019

11 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Një rast tentim kidnapimi ka ndodhur në fshatin Bibaj të Ferizajt. Vikima femër ka njoftuar se një ... Read More