Tag: Festivali

Reperi shqiptar krahë yjeve botëror në festivalin “Coachella”

13/04/2019

Këto ditë po mbahet festivali i njohur i muzikës "Coachella". “Coachella” është festival që mbledh në një vend emra të njohur të industrisë së muzikës, ... Read More

Zyrtarizohet Unum Festival nën mbështetjen e Ministrisë së Turizmit në Shqipëri

20/03/2019

Festivali më i ri dhe i parë në Shëngjin, Unum Festival, ka mbajtur konferencën zyrtare për media në lokacionin e festivalit, te Rana e Hedhun ... Read More

Debat virtual lidhur me këndimin ‘live’ dhe votimet në “Kënga Magjike”, përfshihen Fifi dhe Mentor Haziri

16/03/2019

Nuk është hera e parë që festivali “Kënga Magjike” bëhet temë debati mes artistëve të njohur shqiptarë. Kujtojmë që ka qenë ky kompeticion ai i ... Read More

Joseph Capriati, Luciano dhe Ricardo Villalobos konfirmojnë pjesëmarrjen në “UNUM Festival”

15/03/2019

Festivali UNUM po afrohet. Koncepti më i ri në plazhin e Shëngjinit në datat 31 Maj – 3 Qershor, përpos pamjeve përrallore që vijnë nga ... Read More

Ukraina sqaron tërheqjen nga Eurovisioni: Vendin nuk mund ta përfaqësojë dikush që mban koncerte në një vend agresor ndaj territorit tonë

27/02/2019

Ukraina është tërhequr nga Festivali Evropian i këngës, pas problemeve disaditore, pasi nuk mund te gjenin një performues. Këngëtarja Maruv e kishte fituar të drejtën ... Read More

Festivali Berlinale në shenjë të krijimtarisë së fuqishme femërore

08/02/2019

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Berlin u hap mbrëmë dhe një numër i madh i filmave me drejtorë femra janë në garën e sivjetme. Aktorja ... Read More

Fillon Festivali i filmit “Siguria e Jetës”

26/01/2019

Sonte në Prishtinë është hapur Festivali i parë ndërkombëtar i filmit të shkurtër artistik “Siguria e Jetës”. Drejtori dhe themeluesi i Festivalit, Imer Veliu ka ... Read More

Gashi, French Montana, DJ Snake dhe G-Eazy në Kosovë këtë vit për festivalin “Sunny Hill”

23/01/2019

Vitin e kaluar ,festivali “Sunny Hill” u shënua si një nga ngjarjet më promovuese në vend, kjo falë tri netëve plot muzikë me emra t1% ... Read More

UNUM publikon listën e re të DJ-ve, festivali rrëmbeu vëmendje ndërkombëtare

17/01/2019

Festivali UNUM sot ka publikuar grupin e dytë të artistëve të cilët do të performojnë në vendin e famshëm bregdetar tek Rana e Hedhun, në ... Read More

Kosova në Berlinale përfaqësohet me filmin “NË MES”

15/01/2019

Sot përmes komunikatës për shtyp Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE njoftoj për pjesëmarrjen e filmit NË MES të autorit Samir Karahoda në garën ndërkombëtare të ... Read More

Sonte nata finale e Festivalit të RTSH-së: 14 finalistë konkurrojnë për ta përfaqësuar Shqipërinë në “Eurovision 2019”

22/12/2018

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar ka përmbyllur me sukses dy netët gjysmë-finale në datata 20 dhe 21 dhjetor, përkatësisht të enjten dhe të ... Read More

Po vjen “Life Safety International Film”, festivali i parë shqiptar që vlerëson filmat e bërë me ‘smartphone’

20/12/2018

Festivali “Life Safety International” mbahet për herë të parë në Kosovë dhe është i vetmi në këtë format. Bërja e filmave me Smartphone është vetëm ... Read More