Tag: festojnë

Aurela Gaçe martohet sërish? 7 vjet pas dasmës, këngëtarja po planifikon një tjetër festë

20/09/2020

Sot është një ditë e veçantë për Aurela Gaçen dhe bashkëshortin e saj, pasi festojnë 7-vjetorin e martesës. Këngëtarja shqiptare ka publikuar një foto nga ... Read More

“Paske pi çik o jet”, ja si e uruan njëri-tjetrin në 3-vjetorin e martesës Besi dhe Xhensila

01/09/2020

Dyshja e dashur për publikun, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj festojnë sot 3-vjetorin e martesës së tyre. Në këtë ditë të veçantë, këngëtarja postoi një ... Read More

Arbana Osmani shtatzënë/ Moderatorja zbulon lajmin në ditën e lindjes së saj dhe Eduartit

07/05/2020

Arbana Osmani dhe partneri i saj Eduart Grishaj festojnë ditëlindjen në një ditë. Çifti ka zgjedhur këtë ditë që të bëj publik lajmin se së ... Read More

Lori uron besimtarët katolik për festën e Pashkëve

21/04/2019

18:57 | 04/21/2019 Lori Kaçka i ka uruar besimtarët katolik. Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët dhe rastin e kësaj dite ishin të shumtë emrat ... Read More

Urimi i Getinjos për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Reper Getinjo përmes një postimi në Instagram, ka uruar besimtarët e krishterë për këtë festë, shkruan lajmi.net. “Urime pashket ... Read More

Ky është urimi i Robertit për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Me rastin e kësaj feste fytyra të njohura publike kanë shkruar mesazhe uruese për besimtarët e krishterë, shkruan lajmi.net. ... Read More

Limaj: Toleranca ndërfetare, vlerë që është kultivuar nga qytetarët e Kosovës

21/04/2019

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë që sot festojnë Pashkët, duke thënë se toleranca ndërfetare, paqja dhe solidariteti janë vlera të ... Read More

Katolikët i festojnë Pashkët

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T08:32:20+02:00 Katolikët sot festojnë festën më të madhe krishtere, Ringjalljen e Krishtit – Pashkët. Tradicionalisht në Maqedoni, shënimi qendror me rastin e festës u ... Read More

Çifti të përqafuar në vallëzimin e parë si burrë e grua

30/03/2019

Gresa dhe Lulzimi në vallëzimin romantik me vals.Sonte po festojnë martesën e tyre dhe Gresa me Lulzimin tani vijnë edhe në valsin romantik. Çifti po ... Read More

Haradinaj uron Krishtlindjen për besimtarët ortodoksë

06/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë qytetarët që festojnë Krishtlindjen ortodokese, duke thënë se kjo festë është nxitje për promovimin e vlerave ... Read More

Rita Ora tregon djegiet e marra nga dielli gjatë pushimeve

05/01/2019

Këngëtarja Rita Ora bashkë me motrën e saj, Elenën, dhe disa miq të tyre, vendosën ta festojnë Vitin e Ri në ishujt Maldive. Me këtë ... Read More

Nga Jennifer Lopez te Schumacher, yjet që mbushin 50 vjeç në 2019-ën

05/01/2019

Festojnë edhe Catherine Zeta-Jones, Cate Blanchett, Renée Zellweger, Jennifer Aniston, Marilyn Manson, Gwen Stefani, Irene Grandi, Matthew McConaughey, Linus Torvalds… Në vitin 1969, viti që në ... Read More