Tag: festojnë

Arbana Osmani shtatzënë/ Moderatorja zbulon lajmin në ditën e lindjes së saj dhe Eduartit

07/05/2020

Arbana Osmani dhe partneri i saj Eduart Grishaj festojnë ditëlindjen në një ditë. Çifti ka zgjedhur këtë ditë që të bëj publik lajmin se së ... Read More

Lori uron besimtarët katolik për festën e Pashkëve

21/04/2019

18:57 | 04/21/2019 Lori Kaçka i ka uruar besimtarët katolik. Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët dhe rastin e kësaj dite ishin të shumtë emrat ... Read More

Urimi i Getinjos për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Reper Getinjo përmes një postimi në Instagram, ka uruar besimtarët e krishterë për këtë festë, shkruan lajmi.net. “Urime pashket ... Read More

Ky është urimi i Robertit për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Me rastin e kësaj feste fytyra të njohura publike kanë shkruar mesazhe uruese për besimtarët e krishterë, shkruan lajmi.net. ... Read More

Limaj: Toleranca ndërfetare, vlerë që është kultivuar nga qytetarët e Kosovës

21/04/2019

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë që sot festojnë Pashkët, duke thënë se toleranca ndërfetare, paqja dhe solidariteti janë vlera të ... Read More

Katolikët i festojnë Pashkët

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T08:32:20+02:00 Katolikët sot festojnë festën më të madhe krishtere, Ringjalljen e Krishtit – Pashkët. Tradicionalisht në Maqedoni, shënimi qendror me rastin e festës u ... Read More

Çifti të përqafuar në vallëzimin e parë si burrë e grua

30/03/2019

Gresa dhe Lulzimi në vallëzimin romantik me vals.Sonte po festojnë martesën e tyre dhe Gresa me Lulzimin tani vijnë edhe në valsin romantik. Çifti po ... Read More

Haradinaj uron Krishtlindjen për besimtarët ortodoksë

06/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë qytetarët që festojnë Krishtlindjen ortodokese, duke thënë se kjo festë është nxitje për promovimin e vlerave ... Read More

Rita Ora tregon djegiet e marra nga dielli gjatë pushimeve

05/01/2019

Këngëtarja Rita Ora bashkë me motrën e saj, Elenën, dhe disa miq të tyre, vendosën ta festojnë Vitin e Ri në ishujt Maldive. Me këtë ... Read More

Nga Jennifer Lopez te Schumacher, yjet që mbushin 50 vjeç në 2019-ën

05/01/2019

Festojnë edhe Catherine Zeta-Jones, Cate Blanchett, Renée Zellweger, Jennifer Aniston, Marilyn Manson, Gwen Stefani, Irene Grandi, Matthew McConaughey, Linus Torvalds… Në vitin 1969, viti që në ... Read More

Besimtarët myslimanë nesër festojnë Fitër Bajramin

14/06/2018

14 June 2018 / 18:20 Besimtarët myslimanë nesër festojnë fitër Bajramin. Manifestimi qendror i faljes së Bajramit do të mbahet në xhaminë e Mustafa Pashës ... Read More

Besimtarët Ortodoks festojnë Pashkët

08/04/2018

8 April 2018 / 9:30 Besimtarët Ortodoksë sot festojnë festën më të madhe Pashkët – Ringjallja e Krishtit, dita kur Jezu Krishti tregoi fuqinë e ... Read More