Tag: feston

Ambasadorët e Kosovës, falënderojnë shtetet që kanë mbështetur vendin tonë (Video)

17/02/2019

Kosova feston 11 vjetorin e Pavarësisë. Për nder të kësaj dite, ambasadorët kosovarë nëpër shtetet e botës, përmes një video të përbashkët kanë falënderuar partneritetin ... Read More

Urimet e yjeve për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

17/02/2019

Kosova feston 11-vjetorin e shpalljes shtet, ndërsa yjet e skenës i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për t’i uruar fansat e tyre për këtë përvjetorë të ... Read More

Sekretet e Kubit të Rubikut: Kush e zbuloi dhe rrëfimi për njeriun që humbi 26 vjet duke u marrë me të (Foto)

14/02/2019

Kubi i Rubikut apo siç njihet Rubiku feston ditëlindjen e 45-të këtë vit, dhe është ende shumë popullor edhe sot. Rreth 350 milionë njësi të ... Read More

Rama për Ismail Kadaren: Mbetet maja e penës së letërsisë shqipe

28/01/2019

Një nga shkrimtarët më të mëdhenj të letërsisë bashkëkohore, Ismail Kadare feston sot 83-vjetorin e lindjes. I nominuar për çmimin Nobel, fitues i çmimit Princi ... Read More

Nora me një urim të veçantë për motrën e saj Nita

26/01/2019

Motra e Nora Istrefit, Nita, feston ditëlindjen e saj dhe natyrisht se nuk mund të mungonin urimet nga familjarët dhe miqtë e saj. Një urim ... Read More

‘Cineplexx’ feston ditëlindjen me super-ofertë, të gjitha biletat për vetëm 1,99 euro!

06/12/2018

Me 11 dhjetor, Cineplexx feston ditëlindjen e dytë, ku të gjitha biletat 2D, 3D dhe VIP do të jenë vetëm 1,99 euro. Biletat tashmë janë ... Read More

Rita Ora atraktive në festën e ditëlindjes së motrës

21/10/2018

Rita Ora po feston ditëlindjen e motrës së saj. Është Elena ajo që po feston ditëlindjen dhe natyristh se nuk mungoi festa mes miqve dhe ... Read More

Lori Hoxha feston ditëlindjen dhe merr urim romantik nga i dashuri

19/10/2018

Lori Hoxha po feston ditëlindjen dhe ajo duket se ësht ëmë e lumtur se kurrë. Trashëgimtarja e Top Medias dhe blogerja e njohur shqiptare është ... Read More

Capital T uron Xherdan Shaqirin për ditëlindje: Urime vëlla, jam krenar me ty!

10/10/2018

Sot (e mërkurë), futbollisti i njohur shqiptar, Xherdan Shaqiri, feston ditëlindjen. Ai ka mbushur 27 vjet, dhe me këtë rast ka marrë urime të shumta ... Read More

Teuta Rugova feston ditëlindjen, merr urime të përzemërta nga familjarët e saj

29/09/2018

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova, feston sot (e shtunë) ditëlindjen. Ajo mbush sot plot 28 vite jetë. Me këtë ... Read More

Në urimin e ditëlindjes për Mozzikun, Loredana konfirmon shtatzëninë

29/09/2018

Reperi i njohur Mozzik sot (e shtunë) feston ditëlindjen e tij të 23-të. Urimet e tij për ditëlindje kanë qenë të shumta, gjersa një nga ... Read More

Yll Limani feston ditëlindjen, publikon një fotografi të rrallë nga koha kur ishte me flokë kaçurrela

24/09/2018

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Yll Limani feston sot (e hënë) ditëlindje ne tij të 24-të. Me këtë rast, ai ka marrë urime të ... Read More