Tag: fibra

Lakra e gjelbër ndihmon në sistemin e tretjes

23/11/2019

Nëse dëshironi të përmirësoni shëndetin tuaj të tretjes, lakra e pasur me fibra është mënyra më e mirë.Kjo perime jeshile është plot me fibra që ... Read More

Çfarë duhet të bëni nëse e keni tepruar me ngrënien e ëmbëlsirave

08/11/2019

Por ka disa këshilla praktike se çfarë duhet të bëjmë: Konsumoni protetin dhe fibra. Diçka që ndihmon për ta stabilizuar presionin e gjakut janë mollat, ... Read More

Këto janë dobitë shëndetësore të fasuleve

22/09/2019

Janë të pasura në fibra të tretshme Fibrat e tretshme ndihmojnë që ne të ndihemi të ngopur, pasi ato ngadalësojnë tretjen dhe shkallën e urisë, ... Read More

Ja pse njerëzit e shëndoshë gërhasin

01/08/2019

Ju keni ngrënë shumë fruta, perime dhe fibra, keni ushtruar dhe keni shmangur pijet me sheqer dhe ende po gërhisni? Sipas National Sleep Foundation, përafërsisht ... Read More

Zgjatjani vetes jetën duke ngrënë një grusht arra në ditë

05/02/2019

Të mbushura me proteina, fibra dhe shumë vitamina e minerale, nuk është befasuese që për shumicën e personave që pëlqejnë të ushqehen shëndetshme, arrat janë ... Read More