Tag: FIFA

Jo vetëm Partizani, FIFA i bllokon merkaton edhe Kukësit, klubi apelon në CAS

31/07/2020

Pas Partizanit, Kukësi bëhet skuadra e radhës në Superligë cilës FIFA i bllokon merkaton. Qeveria e futbollit europian i ka pezulluar merkaton klubin verilindor për ... Read More

Kush për kë votoi? Messi votoi për Ronaldo, Ronaldo jo për Messin

23/09/2019

23:00 | 09/23/2019 Janë zbuluar edhe votat e lojtarëve në ‘The Best FIFA Football Awards’. Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë i vitit ... Read More

Këta janë kandidatët për formacionin më të mirë të FIFPro

05/09/2019

FIFA ka publikuar listën me lojtarët favoritë për të qenë pjesë e formacionit më të mirë në botë. 55 lojtarë nga ligat kryesore të Evropës, ... Read More

FIFA e pezullon Raiolan, shkatërron planet e Liverpoolit dhe krijon kaos në tregun e transferimeve

11/05/2019

11:36 | 11 Maj 2019 11:36 | 11 Maj 2019 Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA, i ka ndalur agjentit të diskutueshëm, Mino ... Read More

Chelsea e transferon Coutinhon vetëm nëse ndodhë kjo gjë

23/04/2019

Chelsea është duke tentuar ta anulojë vendimin e FIFA-s në CAS. Chelsea u dënua nga FIFA me dy afate të transferimeve të lojtarëve, gjersa vendimi ... Read More

Pas dënimit nga FIFA, Chelsea merr lajmin e madh

18/04/2019

Chelsea është dënuar me dy afate të transferimeve të lojtarëve nga FIFA. Chelsea u dënua nga FIFA për shkak të shkeljes së rregullave të transferimeve ... Read More

Chelsea po e kompleton transferin e dytë nga Dortmundi

14/04/2019

Chelsea është duke insistuar në transferimet e verës. Edhe pse u dënua nga FIFA për dy afate të transferimeve, Chelsea shpreson që ta ulë dënimin ... Read More

Ekipi që renditet në vendin e 199 në FIFA, kërkon përballje me Kosovën

06/04/2019

Kombëtarja e Montserrat, e cila renditet në vendin e 199 në FIFA, po kërkon kundërshtar për një ndeshje miqësore në Twitter. Kjo kombëtare, e cila ... Read More

Vazhdon turpi në mes të Nantes dhe Cardiffit për Salan

03/04/2019

FIFA është duke u marrë me vendimin rreth pagesës së transferimit të Emiliano Salas. Cardiff ende nuk i paguar Nantes 20 milionë euro për transferimin ... Read More

300 milionë euro transferime nga Chelsea në verë

03/04/2019

Chelsea ka marrë një lajm fantastik. Chelsea u dënua nga FIFA për shkelje të rregullave në transferimet e lojtarëve të rinj, por e ka apeluar ... Read More

Mediat e huaja e bëjnë të kryer transferimin e Coutinhos te Chelsea

02/04/2019

Chelsea duket se nuk ka frikë nga dënimi i FIFA-së. Chelsea u dënua nga FIFA me dy afate mos drejt transferimi të lojtarëve, ndërsa po ... Read More

Gjithçka që duhet të dini për rangimin e Kosovës në listën e re të FIFA-s

26/03/2019

FIFA, si organ qeverisës i futbollit botëror, i rendit kombëtaret më të mira pas çdo afati të ndeshjeve kombëtare, varësisht nga rezultatet e fundit.Aktualisht, Kosova ... Read More