Tag: FIFAs

Mediet angleze: Këta dy sulmues po kërkohen nga Chelsea

25/10/2019

10:28 | 10/25/2019 Chelsea janë duke besuar se sanksioni i FIFA-s për të transferuar lojtar do të hiqet dhe nga afati kalimtar i janarit, do ... Read More

Krerët e FFK-së në Kongresin e 69-të të FIFA-s

05/06/2019

Në këtë kongres do të votohet për mandatin e ri 2019-2023 për presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, derisa ndër pikat kryesore është edhe propozimi për ... Read More

Chelsea e transferon Coutinhon vetëm nëse ndodhë kjo gjë

23/04/2019

Chelsea është duke tentuar ta anulojë vendimin e FIFA-s në CAS. Chelsea u dënua nga FIFA me dy afate të transferimeve të lojtarëve, gjersa vendimi ... Read More

PSG po e transferon yllin e Dortmundit

16/04/2019

PSG nuk e ka ndërmend të ndalet me transferime. Edhe pse rrezikohet nga dënimi i FIFA-s për shkelje të rregullit financiar, PSG është duke tentuar ... Read More

FIFA thyen rekordin, ka rezerva 2.7 miliardë dollarë

06/03/2019

Rezervat e parave të gatshme të FIFA-s janë rritur në nivele rekorde prej 2,74 miliardë dollarësh dhe të ardhurat u rritën në 6,4 miliardë dollarë. ... Read More

Shtatë rregullat e reja të futbollit: Prej lojtarëve e trajnerëve deri tek gjyqtarët

05/03/2019

Kongresi i Bordit Ndërkombëtar të Futbollit (IFAB), organi i vetëm i FIFA-s që mund të ndryshojë rregullat e lojës së futbollit, ka propozuar grupin e ... Read More

Infantino: Chelsea ka të drejtë të ankohet për ndalimin e transferimeve

28/02/2019

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka thënë se Chelsea ka të drejtë të ankohet kundër ndalimit të transferimeve të tyre. Chelsea është goditur nga FIFA ... Read More

Chelsea do të apelojë vendimin e FIFA-s për ndalimin e transferimeve

22/02/2019

Chelsea ka konfirmuar se ata do të apelojnë vendimin e FIFA-s për t’i ndaluar ata nga regjistrimi i lojtarëve të rinj për dy afatet e ... Read More

Vega kundër kandidat i Infantinos në zgjedhjet presidenciale të FIFA-s

31/01/2019

Ish-futbollisti zviceran, Ramon Vega dëshiron të kandidojë për president të FIFA-s, sipas mediave botërore. Presidenti aktual i Federatës Botërore të Futbollit, Gianni Infantino, gjithashtu Zvicra, ... Read More