Tag: Filipine

E tmerrshme: I fshehu në bagazh 88 gjarpërinj, kapet në aeroport

13/09/2019

Në aeroportin ndërkombëtar “Schwechat” të Vjenës nga bagazhi i një australiani që jetonte në Filipine zbulohen 88 gjarpërinj të gjallë. Sipas një deklarate nga Ministria ... Read More

Ky qytet ka ndaluar me ligj thashethemet

01/05/2019

Me fillimin e verës banorët e Binalonan, një qyteti të vogël në Filipine, mblidheshin nën pemë dhe bënin thashetheme rreth fqinjëve e tregonin histori tradhtish, ... Read More

Gjenden 1,500 breshka të lidhura me rrip në valixhe (Foto)

04/03/2019

Policia në Filipine ka zbuluar më shumë se 1.500 breshka të gjalla të mbështjellura me rrip brenda valixheve në aeroportin e Manilas. Breshkat, e gjetura ... Read More