Tag: fillim

Rahoveci bëhet edhe me dy stadiume futbolli dhe një palestër të re sportive

17/04/2019

Pas përurimit të palestrës sportive ‘Mizair Isma’ në fillim të këtij viti, qyteti i Rahovecit do të bëhet edhe me një palestër sportive dhe dy ... Read More

Qeveria e RMV-së do të mbajë mbledhjen e 130-të të rregullt

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T10:38:02+02:00 Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot, me fillim në orën 10:00 do të mbajë mbledhjen e 130-të të rregullt. Para ministrave ... Read More

Superliga e Kosovës sot sjell dy ndeshje, luhet për mbijetesën

14/04/2019

Sot do të luhen dy ndeshjet e fundit në kuadër të xhiros së 27-të, në Superligën e Kosovës në futboll. Me fillim nga ora 15:30 ... Read More

Klopp kërkon ‘armën speciale’ për ndeshjen kundër Chelsea

14/04/2019

Liverpool do ta ketë sot testin më të vështirë të mbetur në garën për titullin e Premierligës. Me fillim nga ora 17:30, në ‘Anfield’, skuadra ... Read More

Kim Kardashian thotë se është ‘krenare’ për këtë gjë

13/04/2019

Pas shqetësimeve financiare, Kim i ka dhënë disa këshilla Kanyet. Ai i habiti të gjithë në fillim të vitit 2016 kur njoftoi se kishte 53 ... Read More

Arsenal shënon edhe golin e dytë në përballjen me Napolin

11/04/2019

Nuk ka mundur të ketë fillim më të mirë sesa ky për skuadrën e udhëhequr nga Unai Emery. Në përballjen me Napolin, e cila është ... Read More

Formacionet zyrtare: Partizani – Skënderbeu

10/04/2019

Me fillim nga ora 18:30 në Superioren Shqiptare zhvillohet derbi mes Partizanit të Tiranës dhe Skënderbeut. Kjo ndeshje e vlefshme për xhiron e 28-të, vë ... Read More

Suarez tregon nëse do të luaj ndaj Atletico Madrid

06/04/2019

Ndeshja mes Barcelonës dhe Atletico Madrid po afron. Sonte me fillim nga ora 20:45 do të luhet derbi i madh i La Liga, mes Barcelonës ... Read More

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Eibar

06/04/2019

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Real Madrid – Eibar. Me fillim nga ora 16:15, Real Madrid në ‘Santiago Bernabeu’ zhvillon ndeshjen e javës së ... Read More

Paralajmëroi verë të nxehtë, Tayna: Mezi po pres

06/04/2019

Vitin e kaluar, Tayna korri suksese shumë të mëdha edhe pse ishte në fillim të karrierës. Reperja nga Prizreni, Tayna në qershor të vitit të ... Read More

Formacionet zyrtare: Cagliari – Juventus

02/04/2019

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Cagliari – Juventus. Në ‘Sardena Arena’ me fillim nga ora 20:45, Cagliari takohet me Juventusin. Për Juventusin edhe në ... Read More

Milan – Udinese, formacionet zyrtare

02/04/2019

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Milan – Udinese. Me fillim nga ora 19:00, Milan në ‘San Siro’  pret Udinesen, për të hapur xhiron e ... Read More