Tag: Fillimi

Të hënën mot me shi në Kosovë

27/05/2019

Fillimi i javës me mot të ndryshueshëm dhe me reshje lokale shiu. Në pjesën e dytë, rënie e temperaturave dhe shi. Në ditët e para ... Read More

Kolona të gjata në Merdare e Mutivodë – pritje disa orëshe

27/04/2019

Fillimi i ditëve të nxehta sjell në Kosovë edhe shumë bashkëatdhetar, por që ballafaqohen me pritje të gjata në Merdare e Mutivodë. Sipas matjeve të ... Read More

Ende asnjë epilog për rastet e gjuhës së urrejtjes që datojnë nga viti 2017

13/04/2019

S A 2019-04-13T14:40:18+02:00 Që nga fillimi i vitit, gjithsej janë formuar 15 lëndë për këto vepra penale dhe atë në prokuroritë publike themelore në Shkup, ... Read More

Haradinaj: Dikush nuk po mund t’i kapërdijë sukseset e Qeverisë, prandaj po manipulojnë për humbje të vendeve të punës

04/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria të cilën ai e drejton që nga fillimi kanë qenë të hapur dhe transparent në çdo ... Read More

Halimi titullar kundër Odenses

29/03/2019

Besar Halimi do të nisë nga fillimi sfidën mes Broendby If dhe Odense Boldklub, e cila do të zhvillohet nga ora 18:00.Pak ditë pas ndeshjes ... Read More

Muhamet Hamiti, bashkëpunëtori i presidentit Rugova, rrëfen për ditën kur filluan sulmet e NATO-s (Video)

24/03/2019

U bënë 20 vjet nga fillimi i sulmeve të NATO-s, më 24 mars të vitit 1999 kundër caqeve ushtarake, policore dhe paramilitare serbe në Kosovë ... Read More

Shkon në 8 numri i viktimave nga gripi

07/03/2019

Shkon ne 8 numri i viktimave nga gripi. Ndërkohë që numri i përgjithshëm i viktimave qe nga fillimi i sezonit e deri me tani është ... Read More

Bëhen 21 vite nga beteja e Likoshanit dhe Çirezit

28/02/2019

Sot bëhen 21-vite nga fillimi i luftës në Kosovë, e cila nisi në fshatrat e Drenicës, Likoshan dhe Çirez, ku te vendi i quajtur “Te ... Read More

Sarri: Kepa mund të jetë rezervist, lojtarët janë të shokuar

26/02/2019

Maurizio Sarri ka konfirmuar se ekzistojnë mundësitë që Kepa Arrizabalaga të mos luajë nga fillimi në ndeshjen e radhës në Ligën Premier kundër Tottenham Hotspurit. ... Read More

“Titanik 2”, vendimi ndaj Thaçit e Mijallkovit në mars

23/01/2019

Deri në fund të muajit shkurt ose më së voni fillimi i muajit mars do të duhet të shqiptohet vendimi për rastin gjyqësor “Titanik 2” ... Read More

Rama nga Porti i Durrësit: Nuk ka Shqipëri të Madhe, por ka një komb shqiptar (Video)

15/01/2019

Me një ceremoni është shënuar fillimi i punës së Doganës së Kosovës në Portin e Durrësit, me ç’rast është thënë se ky është hapi shumë ... Read More

Ja sa persona kanë marrë vaksinë kundër gripit

11/01/2019

11 Janar 2019 / 14:15 Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar ... Read More