Tag: fillimisht

Pengon inspektorët komunal, arrestohet një i dyshuar

21/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar një mashkull në Pejë pasi që i dyshuari fillimisht ka penguar inspektorët komunalë, e më pas ka sulmuar fizikisht zyrtarët ... Read More

Njerëzit me sytë më të bukur në botë

26/04/2019

Fillimisht të gjitha qeniet njerëzore kishin sytë ngjyrë kafe dhe ky konkluzion del nga shkenca. Në një pikë të caktuar në histori, midis 6,000 dhe ... Read More

Gramoz Berisha kujton ditën kur familja e tij u masakrua nga forcat serbe: Një milenium mall që kurrë nuk shuhet

26/03/2019

Më 26 mars 1999, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha, e më pas viktimat ... Read More

Samsung konfirmon 5 prillin, si datën e lansimit të Galaxy S10 5G

21/03/2019

Samsung ka konfirmuar datën e lansimit të Galaxy S10 5G sot. Fillimisht duhej ta lansonte pajisjen deri në fund të këtij muaji. Lansimi u vonua ... Read More

Costa pranon se ka pasur dyshime për Ronaldon

16/03/2019

Douglas Costa ka prauar se ai ka pasur dyshime fillimisht për impaktin që do ta kishte Cristiano Ronaldo në zhveshtoren e Juventusit. Ronaldo ka heshtur ... Read More

Roza Lati kritikon Françeska Jaçen për një postim të saj

27/02/2019

Prezantuesja e njohur, Roza Lati, hapur ka kritikuar modelen Françeska Jaçe. Ishte fillimisht bukuroshja që dikur mori pjesë në Big Brother ajo që publikoi një ... Read More

Policia arreston dy persona në Pejë

21/02/2019

Policia e Kosovës, raporton se pas një mosmarrëveshje të mëhershme fillimisht është arrestuar i një person i cili ka dalë nga shtëpia duke mos e ... Read More

Pas presioneve të aktorëve dhe regjisorëve, Oscar do të ndajë çmimet gjatë transmetimit “live”

18/02/2019

Organizatorët e ceremonisë së çmimeve Oscar fillimisht kishin për synim që t’i ndajnë katër çmime gjatë transmetimit të reklamave, por gjithçka ka ndryshuar pas kundërshtimit ... Read More

Deliu-Kodra e quan akt makabër atë çfarë i ndodhi 16 vjeçares nga Drenasi

06/02/2019

Abuzimi seksual ndaj nxënëses 16 vjeçare nga Drenasi, fillimisht nga profesori i saj e pastaj edhe nga polici dhe doktori i cili kreu abortin e ... Read More

Liberta Spahiu tregon pagën më të ulët me të cilën është paguar ndonjëherë

23/01/2019

Prezantuesja e njohur Liberta Spahiu, e ka nisur fillimisht karrierën si modele, teksa më pas është bërë autore dhe moderatore e programit “Prive”. Fillimet si ... Read More

Hidhet poshtë miti i famshëm rreth vaktit të darkës dhe gjumit

22/01/2019

Që herët, na është thënë nga prindërit (fillimisht) se pas konsumit të darkës duhet të rrimë pak orë e më pas të shtrihemi Studimet e ... Read More

Kadrije Canolli, në ritmin e modës

15/01/2019

Modelet, fillimisht duhet të jenë 'model' në jetën e tyre të përditshme. Kadrie Canolli është shembull i disiplinës dhe talentit, të ndërthurura në një vajzë ... Read More