Tag: fillimit

Kjo është shenja më me fat e horoskopit për sot

17/08/2019

Dashi Pas pasigurive të ditëve të fillimit, më në fund do të ndiheni më të sigurtë, pasi yjet do të jenë në anën tuaj. Përfitoni ... Read More

Ermal Krasniqi prezantohet te Ballkani

07/08/2019

13:08 | 08/07/2019 Klubet kosovare po vazhdojnë të përforcojnë radhët e tyre para fillimit të sezonit të ri të Superligës së Kosovës në futboll. Një ... Read More

Zgjedhjet në veri, Hoxhaj thumbon Listën Srpska dhe VV-në

13/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thumbuar dy partitë politike, Srpska dhe VV, pas fillimit të fushatës parazgjedhore në katër komuna në veri të Kosovës. ... Read More

Mesazhi i myftiut Tërnava për Ramazan: Të bashkohemi të gjithë për të mirën e vendit!

05/05/2019

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjt të Ramazanit. Në mesazhin e tij ... Read More

Merkel: Në takim do të bisedohet për çështjen e Kosovës dhe Serbisë, t’i sjellim në rrugë të duhur këto vende

29/04/2019

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, në një konferencë për media para fillimit të Samitit të Berlinit ka thënë se janë bërë bashkë me Presidentin e ... Read More

Filluan punimet në rrugën Shtërpcë – Brezovicë e gjatë 15.3 kilometra me kosto mbi 1.2 milion

18/04/2019

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të enjten mori pjesë në përurimin i fillimit te punimeve në rehabilitimin e rrugës regjionale Gërlicë e Epërme ... Read More

Majk kujton rrugëtimin në karrierë prej ditës së parë deri tani

13/04/2019

Majk përmes një statusi në Instagram e ka përshkruar rrugëtimin në karrierë prej fillimit e deri tani. Majk ka thënë se vite më parë endej ... Read More

Filluan punimet në rekonstruktimin e rrugës Bishtazhin-Damjan

06/04/2019

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të shtunën mori pjesë në inaugurimin e e fillimit të punimeve për rikonstruktimin e rrugës Bishtazhin – Damjan. ... Read More

Meremetimi i rrugës, vetëm gjatë pranisë të kamerave

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T16:22:19+02:00 12 orë para fillimit të fushatës presidenciale, qeveria u përpoq ta korrigjojë përshtypjen e gjendjes së investimeve kapitale dhe të sektorit të ndërtimit. ... Read More

“Presidencialet”, KSHZ-ja verifikon listën zgjedhore

25/03/2019

25 Mars 2019 / 14:56 Një javë para fillimit të fushatës për zgjedhjet presidenciale, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) akoma është duke verifikuar listën zgjedhore. ... Read More

Këngëtaret e Spice Girls, seks me njëra-tjetrën

24/03/2019

“Kjo ndodhi dhe, ne qeshëm shumë.”Mel B lëshon “bombën” dy muaj para fillimit të nisjes së turit të ribashkimit të “Spice Girls”. Dhe thërret në ... Read More

Real Madrid, PSG dhe Bayern Munich do ta thonë fjalën kryesore në afatin kalimtar veror

20/03/2019

Pushimi para fillimit të sezonit 2019/20, afati kalimtar veror pritet të jetë i zjarrtë. Bayern Munich pritet që të investojë shumë dhe këtë e ka ... Read More