Tag: filloi

Zyrtare: Masat e reja anti-covid hyjnë në fuqi nga nesër

05/07/2020

Ende nuk ka ndonjë komunikim zyrtar pas mbledhjes së Qeverisë e cila filloi në ora 18:00 e temë diskutimi kishte masta e reja anti-covid. Veçse ... Read More

Historia pas videos virale në TikTok ku instruktorja e hedh foshnjën në pishinë

25/06/2020

Krysta Meyer është një nënë 27-vjeçare e dy djemve në Colorado Springs që filloi një llogari të TikTok në shkurt. Para disa ditësh, videot e ... Read More

Miliarderi i Bostonit i lë kamarieres bakshish 5,000 dollarë

06/02/2020

Pas një bakshishi prej 5.000 dollarë, kamarierja filloi ta pëlqejë punën e saj. Miliarderi Ernie Boch duke parë një “sfidë të bakshishit” në Facebook, vendosi ... Read More

YouTube shuan llogaritë jo fitimprurëse?

13/11/2019

Javën e kaluar, YouTube filloi të dërgojë një dokument detyrues në adresat e postës elektronike të autorit. Sidoqoftë, kjo tezë është një çështje potencialisht e ... Read More

Shkencëtarët thonë se Alzhajmeri mund të zbulohet 20 vite përpara se të filloi sëmundja

02/08/2019

Ky test ka mundësi të parashikoj sëmundjen shkatërruese të trurit 20 vite përpara se të filloi humbja e kujtesës, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline. Testi ... Read More

7 fakte interesante rreth festimit të verës në Suedi

03/07/2019

1.Midsummer filloi si një mënyrë për të mirëpritur verën (dhe të pjellat). Suedia ka festuar Midsummer ( midsommar në suedisht) për shekuj me radhë. Veprimtaria, e cila ... Read More

OPPO njofton kamerën e parë selfie nën ekran

27/06/2019

Pasi filloi ta promovonte atë në fillim të muajit, OPPO siç pritej, ka zbuluar kamerën selfie nën-ekran, në MWC Shanghai. Kompania zyrtarisht e quan atë ... Read More

Alonso rikthehet aty ku nisi e gjitha, emërohet trajner i Real Sociedad B

01/06/2019

14:34 | 1 Qershor 2019 14:34 | 1 Qershor 2019 Xabi Alonso po kthehet aty ku filloi e gjitha, duke nënshkruar një marrëveshje me Real ... Read More

Çifti i njohur kalojnë ditën në Disneyland, paparacët publikojnë fotot

17/05/2019

23:39 | 05/17/2019 Çifti, i cili filloi lidhjen vitin e kaluar, përsëri tregoi se sa të lumtur janë. Jessie J dhe Channing Tatum nuk mund ... Read More

21 vite nga ofensiva serbe në Jabllanicë

24/04/2019

Më 24 prill 1998 filloi ofensiva e madhe ushtarako-policore për marrjen e pikës strategjike në rrafsh të Dukagjinit, atë të Jabllanicës. Në këtë kohë luftimet ... Read More

A po nxitet “Pranverë Ballkanike” përmes protestave anti-qeveritare në Shqipëri, Mal të Zi e Serbi

06/04/2019

Gjithçka filloi me një video të postuar në mediat sociale: një regjistrim sekret i vitit 2016, që duket se tregonte një oligark të njohur vendës ... Read More

Pendarovski: Jo kumar me integrimin euroatlantik

02/04/2019

Mariels Gongo 2019-04-02T15:49:10+02:00 Kandidati i partive në pushtet Stevo Pendarovski fushatën e filloi nga qyteti i Prilepit. Nga atje ai tha se si presidenti i ... Read More