Tag: fillojnë

Katër mitet e gabuara që pacientët i besojnë për kancerin e gjirit

18/10/2019

Shumë pacientë, pasi të diagnostikohen me kancerin e gjirit, fillojnë të aplikojnë dieta të shëndetshme ushqimore për të mposhtur këtë sëmundje. Mirëpo, ekziston një numër ... Read More

Problemet shëndetësore që ndikojnë në thinjen e flokëve

05/10/2019

Dalja e thinjave nuk do të thotë që ne po plakemi. Ato fillojnë të dalin kur folikulat e rrënjëve nuk prodhojnë më melaninë, pigmentin që ... Read More

Turqi – Shqipëri, çmim i lirë i biletave për tifozët shqiptarë

02/10/2019

10:23 | 10/02/2019 Foto: LSA Biletat për ndeshjen Turqi-Shqipëri, do të fillojnë të shiten në datën 4 tetor në dyqanin e FSHF-së. Federata Shqiptare e ... Read More

Si të zhdukni celulitin përgjithmonë në mënyrë natyrale

18/08/2019

Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre.Ju këshillojmë të mos shikoni vajzat e revistave ... Read More

Çfarë duhet të dini rreth thinjave

11/06/2019

Dalja e thinjave nuk do të thotë që ne po plakemi. Ato fillojnë të dalin kur folikulat e rrënjëve nuk prodhojnë më melaninë, pigmentin që ... Read More

Këshilla fitnesi nga Gen Zeqiraj për muajin e Ramazanit – si duhet të stërvitemi dhe ushqehemi për rezultate sa më të mira (Video)

05/05/2019

Me ardhjen e muajit të shenjtë të Ramazanit shumë persona që merren me sport apo fitnes fillojnë të mendojnë se a duhet t’i ndalin këto ... Read More

Fillojnë të shiten biletat për ndeshjen, Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

23/04/2019

Fillojnë të shiten biletat për ndeshjen, Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet Ka filluar shitja e biletave të ndeshjes Bullgaria – Kosova që do të ... Read More

Ligji për gjuhët, testimi për shtetësinë bëhet në maqedonisht

14/04/2019

S A 2019-04-14T14:49:21+02:00 Institucionet, në mesin e të cilave edhe MPB-ja, duhet të fillojnë me harmonizimin e ligjeve  të tjera me atë për përdorimin e ... Read More

Fillon zyrtarisht gara presidenciale

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T10:42:38+02:00 Blerim Reka, Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska, sot e fillojnë fushatën për zgjedhjet e gjashta presidenciale. Fushatën Blerim Reka kandidat presidencial i Aleancës ... Read More

Meshkujt me mjekër janë partnerë më të mirë

29/03/2019

Herët ose vonë, femrat fillojnë ta vlerësojnë mjekrën e një mashkulli. Vetëm mendojeni Chris Hemsworth dhe Jake Gyllenhaal – ata nuk do të ishin ata ... Read More

Spanja dhe Italia e fillojnë rrugëtimin për EURO 2020, formacionet zyrtare

23/03/2019

Ekipi kombëtar i Spanjës dhe ai i Italisë do ta fillojnë sonte, në orën 20:45, rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian 2020.Spanja do të përballet ... Read More

Zvicra publikon listën, grumbullohen katër futbollistë shqiptarë

16/03/2019

Përfaqësuesja e Zvicrës ka publikuar listën për dy ndeshjet e muajit mars. Helvetët do të fillojnë kampanjën kualifikuese për EURO 2020 me një ndeshje që ... Read More