Tag: fillon

5 ushqimet më të mira kundër plakjes

03/07/2020

Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund t’ju ndihmojnë ... Read More

Disa mënyra për të menaxhuar ankthin

05/11/2019

Ankthi është përgjigja e natyrshme e trupit ndaj stresit. Kur zemra fillon të rrahë më shpejt dhe duart nisin të djersijnë, këto s’janë gjë tjetër ... Read More

10 ushqime të shëndetshme që rregullojnë problemet me tretjen

25/09/2019

Foto ilustrim Tretja fillon që me përpunimin mekanik, prandaj duhet të përtypeni mirë, në këtë mënyrë i lejoni gjithashtu ushqimeve të përzihen me pështymën. Është ... Read More

Pse duhet ta kontrolloni gjithmonë afatin e ujit në shishe?

16/09/2019

Data e skadimit e ujit të ambalazhuar në shishe plastike është data kur plastika fillon të prishet dhe lëshon kimikatet e saj në ujë. Është ... Read More

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon shumë për personalitetin tuaj

17/07/2019

Rutina e mëngjesit shpesh fillon me banjon për shumicën e njerëzve.Sidoqoftë, mënyra si lahemi nuk është e njëjtë për të gjithë. Ju nuk mund ta ... Read More

Ky është linku për blerjen e biletave Angli – Kosovë

19/06/2019

12:44 | 06/19/2019 Sot në orën 12:00 sipas kohës lokale në Londër, fillon shitja online e biletave për ndeshjen Angli – Kosovë. Ndeshja Angli – ... Read More

Nesër nis fushata zgjedhore në katër komunat veriore

12/05/2019

Nesër fillon fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Kosovës, të cilat do të mbahen më 19 maj. Zgjedhjet ... Read More

Formacionet zyrtare: Bournemouth – Tottenham

04/05/2019

Ndeshja mes Bournemouth dhe Tottenham fillon nga ora 13:30, shkruan lajmi.net. Formacionet zyrtare: Bournemouth: Tottenham: /Lajmi.net/ Read More

Njohësi i Ballkanit dhe ish-politikani gjerman: Negociatat mes Kosovës dhe Serbisë nuk duhet asnjëherë të çojnë në vendosje të reja kufijsh

29/04/2019

Konferenca e Ballkanit Perëndimor që fillon të hënën në Berlin (29.04) ka potencialin e hapjes së një kapitulli të ri, thotë njohësi i Ballkanit dhe ... Read More

Aktori i njohur turk rikthehet në ekran me projektin e shumëpritur

23/04/2019

Seriali i pëlqyer turk "The Protector" , së shpejti fillon sezonin e ri. Seriali ‘The Protector’ me aktorin e njohur turk, Çagatay Ulusoy kanë një ... Read More

“Zgjedhjet”, KSHZ-ja ka përfunduar të gjitha përgatitjet

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:47:17+02:00 Sonte në mesnatë fillon heshtja zgjedhore dhe deri të dielën në ora 19:00 kur mbyllet votimi, nuk duhet të ketë aktivitete propaganduese në ... Read More

Nis sezoni turistik në Sarandë, mbërrin 2400 turistët e parë

18/04/2019

Saranda fillon sezonin e ri turistik për vitin 2019. Ditën e sotme ka mbërritur kroçera e parë për këtë sezon turistik, në Portin e e ... Read More