Tag: filluar

Afrona fotografohet pranë Bleros: Së shpejti do të jem gruaja jote

23/03/2019

Afrona Dika dhe Blero Muharremi kanë filluar përgatitjet e dasmës.Afrona Dika së fundi ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, në të cilën shfaqet ... Read More

Muharremaj: Kanë filluar telefonatat kundër mbylljes së lojërave të fatit, vetëm në Suharekë janë 120 pika (Video)

21/03/2019

Komuna e Suharekës tashmë ka filluar me një peticion për të arritur 10 mijë nënshkrime, e që përmes tyre t’i drejtohen Kuvendit për të mbyllur ... Read More

Siljanovska e Pendarovski dorëzuan kandidaturat në KSHZ

21/03/2019

21 Mars 2019 / 19:11 Duke filluar që nesër, kandidatët për president do të duhet të përmbahen nga vrulli për të promovuar veten për zgjedhjet ... Read More

Motra e Arijanet Muricit zbarkon në Prishtinë

21/03/2019

Përfaqësuesja e Kosovës e zhvillon sonte ndeshjen miqësore me Danimarkën duke filluar nga ora 19:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.‘Gardiani’ i Kosovës dhe Manchester ... Read More

KSHZ-ja verifikon kandidaturat e Pendarovskit, Rekës dhe Siljanovskës

21/03/2019

21 Mars 2019 / 15:28 Duke filluar që nesër, kandidatët për president do të duhet të përmbahen nga vrulli për të promovuar veten për zgjedhjet ... Read More

Mustafa: Nuk ka kandidatura zyrtare për të parin e LDK-së, mund të ketë vetëm deklarime

20/03/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në një konferencë për media ka thënë se LDK ka filluar procesin zgjedhor dhe kanë miratuar platformën zgjedhore. Mustafa ka ... Read More

Gazzetta dello Sport: Dybala te Interi, Icardi te Juve

19/03/2019

Nuk është më vetëm një ide, pasi tani kanë filluar të shkojnë gjërat përpara dhe shkëmbimi edhe mund të ndodh. Është gazeta më e madhe ... Read More

Ministria e Punëve të Brendshme mban ushtrim tavoline të simuluar për masat ndaj armëve të shkatërrimit në masë

19/03/2019

Në ambientet e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), ka filluar ushtrimi MBUROJA JETËSORE (VITAL SHIELD), Ushtrim Tavoline Pune (UT), testim i mekanizmit reagues në ... Read More

Përplasjet “virtuale” të kandidatëve për president

19/03/2019

19 Mars 2019 / 14:31 Akoma pa filluar zyrtarisht fushata presidenciale, kandidatët kanë filluar me zbatimin e strategjive të tyre për bindjen e qytetarëve për ... Read More

Krasniqi: LDK të zgjedhë, nëse do të jetë parti e vazhdimësisë apo e të ardhmes

18/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar me procesin e saj zgjedhor. Ndonëse ende nuk janë bërë zyrtare kandidaturat, disa emra po përfliten si kandidatë për ... Read More

Inspektorati Shtetëror i ndërtimtarisë ka filluar kontrollet në bregun e liqenit

18/03/2019

18 Mars 2019 / 12:57 Inspektorati shtetëror i ndërtimtarisë nga sot ka filluar me kontrolle në të gjithë bregun e liqenit me qëllim që të ... Read More

Ndeshja derbi në Turqi fillon me lutje për të vdekurit në Zelandë të Re, disa lojtarë nuk i ndalin lotët

16/03/2019

Ndeshja derbi në Turqi e zhvilluar sot në mes të Fenerbahce e Sivasspor ka filluar me një minutë heshtje për viktimat e terrorit në Zelandën ... Read More