Tag: film

Marina Vjollca dhe Visjan Ukcenaj tërheqin vëmendjen e “Ovas”, reagon aktorja e “Mrekullia në qelinë nr.7”

27/04/2020

“Mrekullia në qelinë nr.7”, është një film turk, i cili ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithë botës. Historia prekëse që trajton filmi, i ka ‘mbërthyer ... Read More

Meshkujve u duhet më shumë kohë për ta marrë veten nga ndarja

01/05/2019

Nëse je edhe ti ndonjë nga ata që mbyllen në shtëpi për të parë ndonjë film romantik dhe nuk pushon së qari, ku lidhja në ... Read More

Vjedhja e miliona eurove në Aeroportin e Tiranës, publikohen pamjet e para – grabitësit me armë në shkallët e avionit (Foto)

09/04/2019

E menduar dhe e planifikuar në detaje ashtu si në një film aksion që mund ta kemi parë me qindra herë në televizion. Gjithçka shkoi ... Read More

Aktori shqiptar merr çmimin ‘Aktori më i mirë’ në ‘Branson Film Festival’ në Amerikë

09/04/2019

Aktori shqiptar merr çmimin ‘Aktori më i mirë’ në ‘Branson Film Festival’ në Amerikë Në mesin e shumë aktorëve të huaj, ai shqiptar Fatmir Haliti ... Read More

Me ta jemi rritur, si duken tani aktorët tanë të fëmijërisë

28/03/2019

Në ditët e sotme, kur del një film i ri, nuk është se jemi dhe aq të interesuar se kush është protagonist.Kjo për shkak se ... Read More

Filmi për Freddie Mercuryn, “Bohemian Rhapsody” do të ketë edhe një vazhdim

15/03/2019

“Bohemian Rhapsody”, një film mbi këngëtarin legjendar të grupit “Queen”, Freddie Mercury, së shpejti mund të ketë një vazhdim. Regjisori austriak Rdui Dolezal, i cili ... Read More

Bollywood do të realizojë film për Nënë Terezën

12/03/2019

Bollywood po planifikon një film biografik për laureaten e çmimit Nobel për Paqe, Nënë Terezën, që pritet të shfaqet në vitin 2020. Siç njofton gazeta ... Read More

“Shallow” është kënga më e mirë origjinale, Lady Gaga fiton Oscar

25/02/2019

Kënga “Shallow” është shpallur kënga më e mirë origjinale në një film duke e fituar çmimin Oscar në edicionin e 91-të të Academy Awards. Me ... Read More

Tom Hanks edhe në një film të bazuar në ngjarje të vërtetë

12/02/2019

Edhe një film i bazuar në ngjarje të vërtetë, së shpejti do të fillojë xhirimet në Hollivud. Fituesi i çmimit Oscar, Tom Hanks mund të ... Read More

Bebe Rexha do të jetë pjesë e filmit të animuar “UglyDolls”, krahas emrave si Pitbull, Emma Roberts dhe Kelly Clarkson

05/02/2019

“UglyDolls” është një film komedi amerikan i animuar kompjuterik, regjisor i të cilit është Kelly Asbury, prodhuar nga Robert Rodriguez përmes kompanisë së tij të ... Read More

Shpallen nominimet për edicionin e 91-të të “Oscars”

22/01/2019

Nomionimet për edicionin e 91-të të Akademisë u shpallën të martën në mëngjes. “Roma”, një film nga Netflix me regji të Alfonso Cuaron në Meksikë ... Read More

Balerini amerikan pohon se ishte abuzuar seksualisht për shtatë vjet rresht nga Michael Jackson

21/01/2019

Mediat e huaja tashmë kanë raportuar se së shpejti do të shfaqet një film dokumentar, ku do të zbulohen abuzimet seksuale të Michael Jacksonit. Filmi ... Read More