Tag: filma

Dhjetë filmat që do t’ju ndihmojnë të relaksoheni dhe të harroni gjithçka

09/10/2019

Ka filma që duket se janë komedi dhe janë të lehtë për t’u parë, por ata prapë lënë një shije të caktuar filozofike. Ky është ... Read More

Netflix me film biografik për Hulk Hoganin

22/02/2019

Platforma televizive amerikane nuk po ndalet së prodhuari filma me rrëfime reale. Filmi i ri biografik i prodhuar nga Netflix në qendër të vëmendjes do ... Read More

Gwyneth Paltrow nuk do të luajë më në filmat e Marvel

20/02/2019

Gwyneth Paltrow ka vendosur që të mos xhirojë më filma me superheronj, sepse mendon se është e moshuar për role të tilla. Aktorja 46-vjeçare konsideron ... Read More

Kapsula lundruese brenda të cilës mund të akomodohen 12 persona (Foto/Video)

05/02/2019

Harroni jahtet luksoze, kapsula që ngjanë me mjetet fluturuese të përdoren në filma të Hollywood-it, është bërë atraksion për të kaluar momente të paharrueshme derisa ... Read More

“Escape Room” dhe “The Mule” arrijnë në Cineplexx

04/02/2019

Këtë të enjte më 7 shkurt, në kinemanë më të madhe në vend arrijnë dy filma premierë.  Filmi i shumëpritur “Escape Room” i realizuar nga ... Read More

Filmat “Black Panther” dhe “Roma” paralajmërojnë një epokë të re të çmimeve Oscar

23/01/2019

Tetë filma konkurrojnë në kategorinë e ‘Filmit më të mirë’ në ceremoninë e sivjetme të Academy Awards, ndërsa në këtë listë bëjnë pjesë dy filma ... Read More

Apple publikon filmin e shkurtër të xhiruar në iPhone XS

22/01/2019

Apple ka bërë filma të shkurtër të xhiruar në tërësi në iPhone për të nxjerrë në pah fuqinë e kamerës së telefonit të tyre. Është ... Read More