Tag: filmave

Ndërron jetë Tania Mallet, ish-aktorja e filmave të James Bondit

03/04/2019

Ka ndërruar jetë ish-aktorja e filmave të James Bondit. Tania Mallet, e cila luajti Tilly Mastersonin në filmin për James Bondin, “Goldfinger”, vdiq në moshën ... Read More

Fëmijët shënuan 1 Prillin, Ditën e gënjeshtrave

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T15:07:18+02:00 Me maska në fytyrë të inspiruar nga personazhe të ndryshme të filmave vizatimorë fëmijë të moshave të ndryshme “vërshuan” çerdhet, shkollat e rrugët ... Read More

Filmi i radhës për James Bondin vjen me titull të ri

24/03/2019

Kapitulli i 25-të i filmave me James Bond ka hasur jo pak vështirësi deri më tani, por një lajm i mirë vjen nga Production Weekly, ... Read More

Regjisorja dhe aktorët e filmit “Një Tregim Prishtine” flasin për përshtypjet e para të filmit – premiera të premtën në Cineplexx

14/03/2019

Pas suksesit të filmave të fundit kosovarë, si “Martesa”, “Diamanti” dhe “Nëntor i ftohtë”, filmi i radhës vendor që arrin në Cineplexx është “Një tregim ... Read More

Filmi që përshkruan realitetin kosovar “Një Tregim Prishtine” arrin në Cineplexx

13/03/2019

Pas suksesit të filmave të fundit kosovarë, si “Martesa”, “Diamanti” dhe “Nëntor i ftohtë”, filmi i radhës vendor që arrin në Cineplexx është “Një tregim ... Read More

Cineplexx organizon Dita e Familjes me filmin Lego 2

21/02/2019

Njëri prej filmave të shumë pritur për fëmijë po arrin në Cineplexx. Kinemaja austriake, për filmin e animuar Lego 2, do të organizojë eventin Dita ... Read More

Promovimi i bukurive të Shqipërisë përmes një reagimi ndaj filmit “Taken” dhe protagonistit Liam Neeson

16/02/2019

Trilogjia e filmave “Taken” bën pjesë në listën e filmave më të suksesshëm aksion falë shikueshmërisë dhe përfitimeve të mëdha. Projekti që është realizim i ... Read More

Festivali Berlinale në shenjë të krijimtarisë së fuqishme femërore

08/02/2019

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Berlin u hap mbrëmë dhe një numër i madh i filmave me drejtorë femra janë në garën e sivjetme. Aktorja ... Read More

Thënie nga Sylvester Stallone për të qëndruar të fortë para çdo sfide

30/01/2019

I njohur më së miri si ‘Rocky Balboa’, Sylvester Stallone është yll legjendar i filmave aksion, regjisor, shkrimtar, etj. Stallone ka pasur një fëmijëri të ... Read More

Pasuria e disa prej yjeve më të popullarizuar të filmave aksion

23/01/2019

Me vite të tëra, disa prej ikonave të filmave aksion kanë qenë protagonistët më të pëlqyer dashamirëve të filmave që nxisin adrenalinën. Shumë prej tyre, ... Read More

Popai mbush 70 vite që nga krijimi i tij

17/01/2019

“Popai dhe Olivia” është një prej filmave të animuar më të pëlqyer të të gjitha kohërave. Ai është krijuar më 17 janar të vitit 1929, ... Read More

“Aquaman” kalon shifrën prej një miliard dollarë përfitime

13/01/2019

“Aquaman” ka hyrë zyrtarisht në klubin e filmave që kanë kaluar shifrën prej një miliard dollarë përfitime. Filmi i James Wan tashmë është përfshirë në ... Read More