Tag: filmit

Pas filmit “I Love Tropoja”, Arjola Demiri bëhet drejtoreshë: Për shumë kohë na kanë refuzuar

05/02/2020

Pas filmit “I Love Tropoja”, aktorja Arjola Demiri ka marrë postin e rëndësishëm në Tropojë. Ajo është bërë drejtoreshë e Pallatit të Kulturës. Pasi u ... Read More

“Nuk e bëra për të ç’nderuar tropojanët”, Mamaqi sqaron “lajmet dashakeqe” për mesazhin e filmit “I love Tropoja”

30/01/2020

Mbrëmjen e kaluar, u mbajt premiera e filmit “I love Tropoja”, të Ermal Mamaqit, në Pallatin e Kongreseve. Eventi në fjalë bloshi 5 mijë persona, ... Read More

“As unë nuk i dua hiç brekët”/ Zbulohen batutat e Ramës tek filmi i Ermal Mamaqit

30/01/2020

Mbrëmjen e djeshme ishte premiera e filmit të Ermal Mamaqit, “I love Tropoja”. Ashtu si dihet tanimë edhe kryeministri është në kastën e aktorëve.  Pas ... Read More

Nuk ishte e pranishme në premierën e filmit “I love Tropoja”, Ermal Mamaqi ka një mesazh për Elvanën

29/01/2020

Në Pallatin e Kongreseve, po mbahet premiera e filmit të titulluar “I love Tropoja”, të Ermal Mamaqit. Në eventin e shumëpritur janë të pranishëm personazhe të ... Read More

Çifti shfaqet bashkë edhe në event / Rudina “çon” Mark Frrokun në premierën e filmit “I love Tropoja”

29/01/2020

Në Pallatin e Kongreseve, po mbahet premiera e filmit më të komentuar të momentit, “I love Tropoja” nga Ermal Mamaqi. Pjesë e eventit me 5000 ... Read More

Në premierën e filmit “Once Upon a Time in Hollywood” në Kanë, të ftuara edhe dy shqiptare

22/05/2019

13:31 | 22 Maj 2019 13:31 | 22 Maj 2019 Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Kanë këto ditë është ngjarja më e komentuar në shoubiz. ... Read More

Këta janë aktorët më të paguar për rolet e tyre të reja

02/05/2019

Disa ndër emrat më të njohur të botës së filmit janë shpallur aktorët më të paguar të vitit 2019. Sipas Variety, Ryan Reynolds i është ... Read More

Publikohet traileri i filmit që bashkoi sërish Jennider Aniston dhe Adam Sandler

30/04/2019

Publikohet traileri i filmit që bashkoi sërish Jennider Aniston dhe Adam Sandler Është publikuar trajleri i filmit të Netflix "Murder Mystery" me protagonistë Jennifer Aniston ... Read More

Del video nga prapaskenat e “2 Gisht Mjaltë”, nuk duhet ta humbisni

23/04/2019

Është publikuar video nga prapaskenat e filmit "2 Gisht Mjaltë". Filmi i zhanrit komedi “2 Gisht Mjaltë” gjeti pëlqyeshmëri të madhe të publikut, shkruan lajmi.net. ... Read More

Skena të ‘nxehta’ mes femrave në filmin shqiptar “Vulë”

18/04/2019

Publikohet traileri i filmit shqiptar "Vulë". Është publikuar traileri i filmit shqiptar “Vulë”, premiera e së cilit do të mbahet së shpejti në Tiranë, shkruan ... Read More

“Nëntori i Ftohtë” fiton çmim special në festivalin e filmit “goEast” në Gjermani

16/04/2019

“Nëntori i Ftohtë” fiton çmim special në festivalin e filmit “goEast” në Gjermani Filmi "Nëntori i Ftohtë", ka arritur edhe një sukses tjetër. Filmi nga ... Read More

Ndërron jetë aktorja e njohur suedeze

16/04/2019

Aktorja Bibi Andersson ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Instituti i Filmit të Suedisë ka njoftuar se ka vdekur aktorja suedeze Bibi Andersson, që luajti në ... Read More