Tag: finale

Safet Gjici ndez sfidën kundër Tiranës, thirrje tifozëve për masivitet: Titulli në këto kushte do të ishte një mrekulli, nuk lëshojmë asgjë këtë sezon

20/02/2020

Në vigjilje të sfidës kundër Tiranës, një ndeshje e projektuar si një finale e parakohshme, Safet Gjici, presidenti i nderit i Kukësit, prek krenarinë e ... Read More

Jonida Maliqi ka një mesazh nga prapaskenat e “Eurovisionit”

18/05/2019

22:53 | 18 Maj 2019 22:53 | 18 Maj 2019 Po mbahet nata finale e festivalit “Eurovision”. Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson Shqipërinë me këngën ... Read More

Arsenal në finale të Ligës së Evropës

09/05/2019

22:48 | 9 Maj 2019 22:48 | 9 Maj 2019 Arsenal është kualifikuar në finale të Ligës së Evropës për sezonin 2018/2019, duke e mundur ... Read More

Opozita “spektatore” në dialogun Kosovë – Serbi

04/05/2019

Përfaqësimi i Kosovës pa opozitën në fazën finale të dialogut me Serbinë, po demonstron për herë të parë një shembull që nuk ishte praktikuar në proceset ... Read More

Kështu duket renditja për Këpucën e Artë në fazën finale të sezonit

04/05/2019

8:41 | 4 Maj 2019 08:41 | 4 Maj 2019 Kampionatet elitare në Evropë kanë hyrë në fazën finale të sezonit, dhe gara për Këpucën ... Read More

Feronikeli dhe Trepça ’89 kalojnë në finale të Kupës së Kosovës

01/05/2019

Feronikeli dhe Trepça ’89 kanë siguruar kalimin në finale të Kupës së Kosovës për sezonin 2018/2019. Liderët e Superligës së Kosovës, kanë shënuar fitore edhe ... Read More

Rashica, lojtari me notën më të lartë në ndeshjen Werder 2:3 Bayern

24/04/2019

Bayern Munich ka arritur në finale të Kupës së Gjermanisë falë një goli të vonshëm të Robert Lewandowskit nga penalltia, pas triumfit 3:2 kundër Werder ... Read More

Lazio e mund Milanin në ‘San Siro’, kalon në finale të Kupës së Italisë

24/04/2019

Lazio e mund Milanin në ‘San Siro’, kalon në finale të Kupës së Italisë Lazio është skuadra e parë që siguron kalimin në finale të ... Read More

Formacionet zyrtare: Milan – Lazio

24/04/2019

Milan dhe Lazio do të kërkojnë kalimin në finale të Kupës së Italisë. Ndeshja e parë e zhvilluar në Olimpico, ka përfunduar barazim pa gola, ... Read More

Dinamo e Zagrebit dhe Amir Rrahmani në finale të Kupës së Kroacisë

23/04/2019

Amir Rrahmani dhe Dinamo Zagreb janë kualifikuar për në finale të Kupës së Kroacisë. Skuadra më e madhe kroate, ka arritur të sigurojë kalimin në ... Read More

Ajax – Barcelona në finale? Ky është komenti i De Jong

19/04/2019

Frenkie De Jong nuk do të kishte problem të përballej me Barcelonën në një finale të mundshme në Ligën e Kampionëve. Mesfushori i talentuar po ... Read More

E papërmbajtshme Distria, fiton me ippon dhe siguron finalen në Turqi

05/04/2019

Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të ‘Grand Prix Antalya. Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të ‘Grand Prix Antalya. Xhudistja jonë ka arritur ta ... Read More