Tag: finalen

Momenti kur Bernardo Silva trullos Van Dijkun

09/06/2019

21:46 | 06/09/2019 Ka përfunduar 45 minutëshi i parë në finalen e Ligës së Kombeve ndërmjet Portugalisë dhe Holandës. Ndeshja e cila po zhvillohet në ... Read More

Raptors baraspeshon gjithçka me Bucks

22/05/2019

8:27 | 22 Maj 2019 08:27 | 22 Maj 2019 Toronto Raptors e ka barazuar në 2-2 serinë me Milwaukee Bucks pas fitores 120-102, në ... Read More

Një femër e zëvendëson Sarrin te Chelsea

19/05/2019

21:31 | 05/19/2019 Përkundër sigurimit të vendit të tretë në Premier Ligë dhe finalen e Europa Ligë, e ardhmja e Maurizio Sarri si trajner i ... Read More

ZYRTARE: Caktohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve

14/05/2019

16:47 | 14 Maj 2019 16:47 | 14 Maj 2019 Gjyqtari nga Sllovenia, Damir Skomina, do të ndajë drejtësinë në finalen e madhe të Ligës ... Read More

Tifozi i Tottenham mesazh gruas: Nuk kam parë kurrë ekipin në finale, do harxhoj të gjitha paratë!

10/05/2019

22:28 | 10 Maj 2019 22:28 | 10 Maj 2019 Kualifikimi i Tottenham në finalen e Ligës së Kampionëve, ka qenë një nga befasitë më ... Read More

Neymar rikthehet me PSG, përfshihet në formacion për finalen e Kupës së Francës

27/04/2019

Neymar rikthehet me PSG, përfshihet në formacion për finalen e Kupës së Francës Ylli brazilian, Neymar JR, është rikthyer që të paraqitet me skuadrën, disa ... Read More

Atalanta kalon Fiorentinën për finalen e Kupës së Italisë, përballë do të ketë Lazion

25/04/2019

Atalanta kalon Fiorentinën për finalen e Kupës së Italisë, përballë do të ketë Lazion Skaudra e Atalantas është skuadra e dytë që ka siguruar biletën ... Read More

Dikur i kërkonte fotografi, tash mund ta ketë kundërshtar në finalen e Ligës së Kampionëve

19/04/2019

Dikur i kërkonte fotografi, tash mund ta ketë kundërshtar në finalen e Ligës së Kampionëve Skuadra e Ajax Amsterdam është shumë afër që të bëjë ... Read More

Thiem mposht Federerin dhe fiton titullin në Indian Wells

18/03/2019

Dominic Thiem triumfon në finalen e Indian Wells, duke mposhtur një legjendë të tenisit, si Roger Federer. Tenisti austriak fitoi me rezultat 2-1 në sete ... Read More

Shifra të çmendura të Pep Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone – A mund ta thyej rekordin e Fergusonit?

26/02/2019

Ndeshja që u mbyll me penallti në mes të Chelseat dhe Manchester City në finalen e EFL Kupës, nxori fitues djelmoshat e Pep Guardiolas,  për ... Read More

David Luiz: Sarri ka fuqi mbi skuadrën, ka respektin tonë

25/02/2019

Chelsea humbi finalen e EFL Cup ndaj Manchester Cityt, por David Luiz thotë se trajneri Maurizio Sarri nuk ka humbur kontrollin mbi skuadrën. Në minutat ... Read More

Chelsea – Man City, formacionet zyrtare të finales së Carabao Cup

24/02/2019

Chelsea dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për finalen e madhe të EFL Cup e njohur ndryshe edhe si Carabao Cup. Blutë dhe ... Read More