Tag: finales

Dy ndeshje, dy finale, dy dilema të mëdha për trajnerin – cila do të jetë skema e Challandes për sfidat e nëntorit?

10/11/2019

Katër ditë kanë mbetur para ‘finales së parë’ të cilën Kombëtarja e Kosovës e luan në Plzen të Çekisë. Tri pikët janë jetike për Dardanët, ... Read More

Zbulohet kush ishte femra që hyri në fushë në finalen Tottenham – Liverpool

01/06/2019

21:51 | 1 Qershor 2019 21:51 | 1 Qershor 2019 Pjesa e parë e finales së Ligës së Kampionëve, ndërmjet Tottenham dhe Liverpool, tregoi pothuajse ... Read More

Finalja e Europa Ligës do të jetë një dështim i madh

23/05/2019

8:36 | 23 Maj 2019 08:36 | 23 Maj 2019 UEFA po përballet me perspektivën e turpshme të finales së Europa Ligë në javën e ... Read More

Vetëm një ekip ka arritur t’i mposht të gjithë finalistët e Evropës këtë sezon

10/05/2019

9:22 | 10 Maj 2019 09:22 | 10 Maj 2019 Evropa flet anglisht këtë sezon. Pas finales së Ligës së Kampionëve me dy skuadra angleze, ... Read More

Ndodh në Kosovë: I gjithë stadiumi duartroket golin e skuadrës kundërshtare

17/04/2019

KF Trepça ’89 ka bërë një hap të madh drejt finales së Kupës së Kosovës për sezonin 2018/2019. Skuadra nga Mitrovica ka arritur ta fitojë ... Read More

Barcelona 5-1 Lyon: Notat e lojtarëve, Messi maksimale

13/03/2019

Barcelona u kualifikua në çerekfinale të Ligë së Kampionëve pasi fitoi në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Lyonit ... Read More

Barça në çerekfinale, nuk gabon ndaj Lyonit në Camp Nou

13/03/2019

Barcelona ka arritur fitore 5-1 ndaj Lyonit në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Barça ishte dukshëm më e mirë ... Read More

Chiellini dhe momentet e tij të ‘aktrimit’ ndaj Atleticos bëhen virale

13/03/2019

Juventusi fitoi 3-0 ndaj Atletico Madridit dhe kështu spanjollët u eliminuan nga 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve. Mbrojta e Zonjës së Vjetër nuk ... Read More

Formacionet startuese: City favorit për ta eliminuar Schalken

12/03/2019

Manchester City është nikoqir i Schalkes në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Skuadra angleze fitoi me rezultat 3-2 në dramën ... Read More

Formacionet zyrtare: Juve në mision të vështirë ndaj Atleticos

12/03/2019

Juventusi është nikoqir i Atletico Madridit në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Zonja e Vjetër pësoi me rezultat 2-0 në ... Read More

Fekir: Messi më i miri në botë

12/03/2019

Ndeshja e parë mes Lyonit dhe Barcelonës në 1/8 e finales ka përfunduar me rezultat 0-0 dhe Nabil Fekir është i vetëdijshëm që kualifikimi në ... Read More

Publikohet lista e plotë e lojtarëve të Juves për ndeshjen ndaj Atleticos

11/03/2019

Douglas Costa do t’i mungojë Juventusit në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit. Zonja e Vjetër është nikoqire ... Read More