Tag: finalizuar

Napoli bën goditjen e madhe këtë merkato

20/08/2019

21:20 | 08/20/2019 Sulmuesi i PSV dhe Meksikës, Hirving Lozano, më në fund ka mbërritur në Itali për të finalizuar transferimin e tij të shumëpritur ... Read More

ZYRTARE: Liverpool konfirmon transferimin e dytë këtë sezon

05/08/2019

15:11 | 08/05/2019 Liverpool ka finalizuar transferimin e Adrian si lojtar i lirë, që është njëkohësisht transferi i dytë i 'Të Kuqëve' këtë verë pas ... Read More

Barcelona – de Ligt, ky është zhvillimi i pabesueshëm

06/05/2019

Një marrëveshje ishte finalizuar mes Barcës dhe Ajaxit, me Katalanasit që nëshkruan me mesfushorin Frenkie de Jong për 75 milionë eurove. U spekulua se edhe ... Read More

Konfiskohen afër 50 kg kanbis në Vlorë

28/04/2019

Policia në Vlorë ka finalizuar operacioni policor “Prita”, ku ka goditur një tjetër tentativë në fushën e kultivimit dhe tregtimit të lëndëve narkotike, ku në ... Read More

“Bechtel&Enka” i jep pamje të bukur lumit Lepenci (Foto)

30/03/2019

Kompania “Bechtel&Enka”, e cila është duke finalizuar projektin e ndërtimit të autostradës, Prishtinë-Hani i Elezit, ka rregulluar edhe shtratin e lumit Lepenci përgjatë Grykës së ... Read More

1 kilogram kanabis si çokollatë, arrestohen 5 persona në Durrës

14/03/2019

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Prokurorinë kanë finalizuar operacionin e koduar “Vazhdimësia”, duke arrestuar 5 persona. Mësohet se në pranga e policisë kanë rënë: ... Read More

LDK-ja nuk do ta votojë platformën e Ekipit negociator për dialogun me Serbinë

14/02/2019

Ekipi negociator ka finalizuar draft-platformën për dialogun Kosovë-Serbi, e cila pritet të dërgohet të premten në Kuvendin e Republikës së Kosovës për t’u votuar nga ... Read More

Bullgarët blejnë Telekomin e Shqipërisë për 50 milionë euro

16/01/2019

Shitja e kompanisë së telefonisë celulare “Telekom Albania” është finalizuar për 50 milionë euro te shoqëria “Albania Telecom Invest AD”, me aksionerë biznesmenin e fuqishëm ... Read More