Tag: Fisnik

Halimi: Kosova ka nevojë për një Qeveri të re

20/05/2019

Analisti politik, Fisnik Halimi ka thënë se shoqëria kosovare njeh shumë pak raste kur gabimeve si rasti i deputetes Flora Brovina iu janë dhënë përgjigje ... Read More

Halimi: Amerika dhe Rusia pajtohen që Kosova e Serbia të shkëmbejnë territore dhe të njohin njëra-tjetrën (Video)

01/05/2019

Analisti Fisnik Halimi ka thënë se njëri prej dy liderëve që ishte nikoqir i Samitit të Berlinit e mbajnë të gjallë çështjen e shkëmbimit të ... Read More

Baba për herë të parë, Fisnik Rugova publikon këtë foto të së bijës

29/04/2019

Fisnik Rugova e ka publikaur një foto të vajzës së tij. Bukuroshja shqiptare Diellza Kolgeci dhe partneri i saj Fisnik Rugova ditën e djeshme janë ... Read More

Publikohet foto e parë e Diellzës me foshnjën në krahë

28/04/2019

Diellza Kolgeci sot fitoi epitetin nënë. Diellza Kolgeci dhe Fisnik Rugova janë bërë prindër të një vajze, shkruan lajmi.net. Çifti kanë vendosur që vogëlushen ta ... Read More

Ky është emri i veçantë që Diellza dhe Fisniku ia vendosën vajzës

28/04/2019

Diellza Kolgeci është bërë nënë për herë të parë. Diellza Kolgeci dhe Fisnik Rugova fituan epitetin prind, pasi u bekuan me një vajzë, shkruan lajmi.net. ... Read More

Ismaili: Derisa u zbulua spiuni francez, NATO në Koshare gjuajti në terren të thatë (Video)

24/04/2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Fisnik Ismaili, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka rrëfyer edhe disa probleme që kanë pasur me NATO-n ... Read More

Fisnik Ismaili rrëfen momentin nga Beteja e Koshares, kur përgjimet e tij ndikuan ta dëmtonin armikun me humbje njerëzore (Video)

24/04/2019

Ish-luftëtari i UÇK-së, Fisnik Ismaili, ka rrëfyer detaje interesante nga frontet e luftës në Koshare për emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. ... Read More

Fisnik Ismaili reagon ndaj deklaratave të Nasim Haradinaj dhe Milaim Zekës: Haradinajn nuk e kam njohur ndërsa Zeka ka bllokuar disa xhirime të Betejës

20/04/2019

Deputeti i Partisë Social Demokrate (PSD), Fisnik Ismaili, ka reaguar ndaj disa deklaratave të Ish-komandantit në Betejën e Koshares, Nasim Haradinaj dhe deputetit të Nisma ... Read More

Halimi: Mustafa në hall të madh, s’e di kë ta mbështes për kryetar të partisë

18/03/2019

Sociologu dhe njohësi i rrethanave politike në vend, Fisnik Halimi, thotë se LDK po vazhdon të ketë vështirësi në gjetjen e përcaktimit të saj për ... Read More

Fisnik Ismaili shpallet fajtor për hedhjen e gazit lotsjellës, dënohet me kusht

18/03/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate (PSD), Fisnik Ismaili, është dënuar me gjashtë muaj burgim me kusht, pasi është shpallur fajtor ... Read More

Diellza Kolgeci realizon fotosesion të veçantë në shtatzëni, pozon për herë të parë me barkun e rrumbullakosur

08/03/2019

Bukuroshja Diellza Kolgeci po shijon pritjen e ëmbël të shtatzënisë. Ajo dhe partneri i saj, basketbollisti Fisnik Rugova, pritet që së shpejti të bëhen prindër ... Read More