Tag: fitojë

S’ka fitore për Argjentinën, Messi sërish kokëulur

20/06/2019

08:09 | 06/20/2019 Argjentina nuk ka arritur ta fitojë as ndeshjen e dytë në kuadër të Kupës së Amerikës, duke ia vështirësuar edhe më shumë ... Read More

E pranon Vuçiq: Plani im dështoi, Kosova do të jetë e pavarur dhe sovrane

05/05/2019

Presidenti i Serbisë,  Aleksandar Vuçiq ka thënë se Kosova do të fitojë pavarësinë dhe sovranitetin në tërë territorin, por jo pse se ai do ta ... Read More

“Shpresoj që Liverpool kurrë të mos fitoj titull”

30/04/2019

Ish portieri i Manchester United dhe Everton, Tim Howard, ka uruar që Liverpool të mos fitojë kurrë një titull. Tim Howard, për një kohë të ... Read More

Tripleta po ‘troket’ në derën e Barcelonës

23/04/2019

Barcelona po kalon nëpër një sezon fantastik. Barcelona është shumë afër që ta fitojë tripletën, gjersa janë gjashtë ndeshje larg. Skuadra katalonase do të përballet ... Read More

Valverde: Duhet të vuajmë për të arritur tek triumfi

21/04/2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, është në rrugë të mirë që ta fitojë tripletën me skuadrën e tij këtë edicion. Valverde dhe lojtarët e tij ... Read More

Klopp tregon se kush duhet ta fitojë çmimin ‘lojtari i vitit’ në Angli, sipas tij

21/04/2019

Klopp tregon se kush duhet ta fitojë çmimin ‘lojtari i vitit’ në Angli, sipas tij Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, është përfshirë në debatin për ... Read More

Rivaldo: Pak ka rëndësi çfarë ndodh, ky lojtar e meriton Topin e Artë

19/04/2019

Lionel Messi e meriton të fitojë për të gjashtën herë Topin e Artë, pavarësisht nëse ai fiton Ligën e Kampionëve apo jo me Barcelonën. Kështu ... Read More

“Guardiola nuk e fiton Championsin, sepse nuk e ka Messin”

18/04/2019

Ruud Gullit beson se di arsyet pse Pep Guardiola po dështon të fitojë Ligën e Kampionëve, që pas largimit nga Barcelona. Trajneri spanjoll e ka ... Read More

Ylli i Chelsea beson se është vetëm çështje kohe kur Hazard do ta fitojë ‘Topin e Artë’

12/04/2019

Ylli i Chelsea beson se është vetëm çështje kohe kur Hazard do ta fitojë ‘Topin e Artë’ Sulmuesi i Chelsea, Eden Hazard, është emri më ... Read More

Kush do ta fitojë titullin? Ndeshjet që i presin Liverpoolin dhe Man Cityn deri në fund të sezonit

12/04/2019

Kush do ta fitojë titullin? Ndeshjet që i presin Liverpoolin dhe Man Cityn deri në fund të sezonit Tifozët e futbollit në Premierligë po përjetojnë ... Read More

Shqipëria fiton edhe një medalje në Greqi

11/04/2019

Shqipëria ka arritur që të fitojë edhe një medalje në garat për peshëngritje në Greqi, duke fituar medalje të bronztë. Krenar Shoraj mori një tjetër ... Read More

Viti 2019: Vetëm Lewandowski më mirë se Rashica

04/04/2019

Milot Rashica me një gol të bukur ka ndihmuar Werder Bremen të fitojë 0-2 në udhëtim te Schalke, për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës ... Read More