Tag: fitorja

Statistikat e tregojnë, Liverpooli nuk e meritoi humbjen 3-0

02/05/2019

Fitorja 3-0 e Barcelonës mbi Liverpool mund të duket bindëse në letër, por ka një numër statistikash që tregojnë se nuk ishte aq e drejtpërdrejtë ... Read More

Reagimi komik i faqes së Man City për golin e anuluar nga VAR

18/04/2019

Manchester Cityt nuk i ka mjaftuar fitorja 4:3 për të kaluar në gjymsëfinale të Ligës së Kampionëve, duke u eliminuar nga Tottenham Hotspur. Skuadra e ... Read More

Sot bëhen 18 vjet nga fitorja 31:0 e Australisë në kualifikimet për botërorin e vitit 2002

11/04/2019

Sot bëhen 18 vjet nga fitorja 31:0 e Australisë në kualifikimet për botërorin e vitit 2002 Sot 18 vite më parë është shënuar rezultati më ... Read More

Fitorja ndaj Atletico ka rëndësi të veçantë për Messin i cili shkruan historinë sonte

06/04/2019

Fitorja ndaj Atletico ka rëndësi të veçantë për Messin i cili shkruan historinë sonte Me fitoren e radhës, Lionel Messik a thyer një tjetër rekord, ... Read More

Toronto triumfon pa problem përballë Lakers, Oklahoma pëson nga Indiana Pacers

15/03/2019

Toronto Raptors është rikthyer te fitorja në NBA, pas humbjes befasuese nga Cleveland Cavaliers. Skuadra kanadeze para adhuruesve të vet ka triumfuar përballë Los Angeles ... Read More

Milani fiton në udhëtim te Cheivo dhe ruan diferencën me Interin para derbit

09/03/2019

Milani arriti fitore ndaj Chievos me rezultat 1-2 në Serie A dhe kjo ishte fitorja e pestë radhazi. Kuqezinjtë ishin më të mirë, por nuk ... Read More

Notat e lojtarëve: Levante 1-2 Real Madrid, zhgënjen Nacho – vlerësim i ulët edhe për Bardhin

24/02/2019

Real Madridi është kthyer te fitorja pas fitores së realizuar si mysafir i Levantes në Estadi Ciutat de Valencia. Loja e mysafirëve ishte më e ... Read More

Roma e sigurt, fiton bindshëm ndaj Chievos

08/02/2019

Roma ka arritur të kthehet te fitorja pas mposhti si mysafirë Chievon me rezultat 3-0. Romakët e nisën ndeshjen shumë mirë duke shënuar me  El ... Read More

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

03/02/2019

Kampioni në fuqi i NBA-së, Golden State Warriors është rikthyer te fitorja pas humbjes nga Philadelphia 76ers. Në derbin e zhvilluar në Oracle Arena, Warriors ... Read More

Primati në La Liga tashmë është zakon për Barcelonën e Valverdes

08/01/2019

Fitorja e Barcelonës ndaj Getafes mund të jetë vendimtare për titullin në La Liga, por aktualisht i garantoi një tjetër javë në krye të La ... Read More