Tag: fitues

F1 2019: Dominimi i Hamilton – britaniku në ndjekje të ‘fantazmës’ gjermane’

01/01/2020

Anëtari i Mercedes, Hamilton, ka arritur që edhe këtë vit të jetë fitues i kampionatit, dhe të regjistrojë edhe titullin e tij të gjashtë të ... Read More

Armend Dallku prezantohet si kryetrajner i Prishtinës

21/09/2019

Tre vitet e fundit kapiten i skuadrës dhe pjesëmarrës tre herë rresht në UEFA Ligë, fitues i Kupës së Kosovës, fitues i Superkupës së Kosovës ... Read More

Cana, Rashica, Hasani – Disa nga yjet që ishin në ‘Fadil Vokrri’ për finalen e Kupës

25/05/2019

8:54 | 25 Maj 2019 08:54 | 25 Maj 2019 KF Feronikeli është fitues i Kupës së Kosovës për sezonin 2018/2019. Sezoni 2018/2019, do të ... Read More

Këto janë veshjet më të çuditshme në ‘Met Gala 2019’

07/05/2019

Kim Kardashian, Cara Delevingne , këngëtarja Katy Perry dhe ylli fitues i çmimit Oscar, Lady Gaga, ishin ndër ato që konkurronin të ishin mbretëresha e ... Read More

Inter dhe Juventus luajnë baras në derbin e Italisë

27/04/2019

Ka përfunduar pa fitues derbi i Serie A, ndërmjet Inter dhe Juventus. Inter dhe Juve kanë ndarë pikët në kuadër të xhiros së 34-të në ... Read More

Shënohen tetë gola, por përfundon pa fitues spektakli mes Villarrealit dhe Barcës

02/04/2019

23:23 | 04/02/2019 Ka përfunduar pa fitues por me shumë emocione dhe spektakël ndeshja mes Villarrealit dhe Barcelonës. Ndeshja e zhvilluar në ‘El Madrigal’ ka ... Read More

Gentrit Zeneli, talenti i futbollit nga Kaçaniku

25/03/2019

Talenti dhe pasioni i madh për futbollin e ka bërë atë fitues të disa çmimeve të rëndësishme. Ka arritur të përfaqësojë në shumë gara jo ... Read More

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë, Frankfurt dhe Inter kërkojnë kualifikimin në Meazza

07/03/2019

Nuk ka sjell fitues ndeshja e parë mes Eintracht Frankfurt dhe Interit që ka përfunduar ashtu si ka filluar pa gola 0-0. Fillimi i ndeshjes ... Read More

Pacolli: Vendimi për taksën ka qenë legjitim, qëndrimi ynë do të jetë në koordinim me aleatët amerikan

28/02/2019

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, ka deklaruar sot se vendi ynë gjithmonë ka dalë fitues kur ka pasur në krah dhe ka dëgjuar këshillat amerikane. Pacolli përmes ... Read More

Shifra të çmendura të Pep Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone – A mund ta thyej rekordin e Fergusonit?

26/02/2019

Ndeshja që u mbyll me penallti në mes të Chelseat dhe Manchester City në finalen e EFL Kupës, nxori fitues djelmoshat e Pep Guardiolas,  për ... Read More

Lansohet “Junior Geeks” nga ICK dhe Ambasada Amerikane

22/02/2019

Programi i parë fitues nga Kosova dhe Evropa Juglindore i fondit për Inovacion i Departamentit Amerikan të Shtetit, u çel të enjten në Prishtinë, në ... Read More

Liburni fiton Kupën e Kosovës në futsall pas triumfit në finale ndaj Prishtina 01

17/02/2019

Liburni është fitues i Kupës së Kosovës në futsall për vitin 2019 pasi në finale ka mposhtur ekipin Prishtina 01. Skuadra gjakovare, Liburni po vazhdon ... Read More