Tag: fjala

Spinaqi i kuq, efektet e mrekullueshme që jep në organizëm

27/01/2020

Kur përmendet fjala spinaq, përpara syve na vjen një tufë gjethesh jeshile shumë të shëndetshme për organizmin. Por spinaqi nuk gjendet vetën në ngjyrën e ... Read More

Pesë pemët që e ngadalësojnë rënien e flokëve

20/08/2019

Kur është fjala për flokët e holla apo rënien e tyre, shumica e meshkujve e kërkojnë ndihmën e ndërhyrjeve kirurgjike apo produkteve të ndryshme. Pro, ... Read More

Disa këshilla për nënat të cilat kanë lindur për herë të parë

13/07/2019

Në këtë botë ka mijëra gjuhë, por fjala “mama” tingëllon pothuajse e njëjtë në të gjitha ato. Puna është se vetë fëmijët e kanë “zgjedhur” ... Read More

Pikat për hundë mund të shkaktojnë reaksion të rrezikshëm alergjik, por edhe të bëheni imunë ndaj disa alergjenëve

24/05/2019

Kur është fjala për përdorimin e pikave për hundë, udhëzimi është i qartë – përdorni pikat disa ditë në mënyrë që të shmangni disa probleme ... Read More

Pasi i preu flokët shumë shkurt, Dafina Zeqiri ndryshon drastikisht pamjen

02/05/2019

Dafina Zeqiri është artiste që rrezikon shumë kur është fjala për pamjen. Dafina Zeqiri gjatë ditës së djeshme publikoi disa fotografi, në të cilat u ... Read More

Si ta keni higjienën e përsosur – sipas shkencës

01/05/2019

Kur është fjala për rutinën tuaj ditore higjienike – duke filluar nga pastrimi i dhëmbëve e deri te dushi i mbrëmjes – ju mendoni se ... Read More

Protesta në Tiranë: Çahet kordoni i policisë, protestuesit para derës së kryeministrisë

13/04/2019

Menjëherë pasi ka përfunduar fjala e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, protesta u përshkallëzua dhe turma sulmoi rrethimin e perimetrit të godinës së kryeministrisë. Pas ... Read More

Telefoni i palosshëm nga Apple, do të ketë xham shumë të avancuar (Foto)

16/03/2019

Kur është fjala për telefona të palosshëm, ndër gjërat më të rëndësishme është xhami i përshtatshëm. Samsung Galaxy Fold dhe Huawei Mate X janë shumë ... Read More

Samsung pritet të shes 20 milionë njësi Galaxy S10 në gjysmën e parë të vitit, pak më shumë se Galaxy S9

14/03/2019

Ka raporte të përziera kur është fjala për performancën e tregut të linjës Samsung Galaxy S10. Nga njëra anë, kemi dëgjuar raporte që sugjerojnë se ... Read More

Zakharova: Rusia nuk e ka ndryshuar qëndrimin për Kosovën

20/02/2019

Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin e saj kur është fjala për Kosovën, ka thënë zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria ... Read More

Gëzim Kelmendi reagon për festimin e përvjetorit të pavarësisë me shampanjë

18/02/2019

Kryetari partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka reaguar për siç ka thënë edhe për “manifestimin e përvjetorit të pavarësisë me shampanjë”. Madje, sipas Kelmendit, festimi me ... Read More

Endrit Ademi publikon baladën “Tradhtare e bukur”

17/02/2019

“Tradhtare e bukur” është titulli i këngës më të re, të cilën e ka publikuar Endrit Ademi. Është fjala për një baladë, e cila është ... Read More