Tag: fjalën

Dieta e preferuar e Kim Kardashian dhe menuja për mëngjes, drekë e darkë

06/07/2019

Nga 28 kilogramë që fitoi gjatë shtatzënisë , humbi plot 19 kg në vetëm tri muaj. E kemi fjalën për Kim Kardashian e cila njihet ... Read More

Basha tregon pesë propozimet e opozitës

25/05/2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në fjalën e tij para protestuesve prezantoi 5 propozimet e opozitës, që sipas tij po diskutohen kudo. Deklarata e Bashës: ... Read More

Presidenti slloven: Brukseli të shohë zgjerimin e Ballkanit në një mënyrë sui generis

09/05/2019

  Në fjalën e tij në konferencën e përbashkët për shtyp pas përfundimit të samitit të Brdo Brijonit, Presidenti i Sllovenisë, Barut Pahor theksoi se ... Read More

Lleshaj: Për grabitjen në Aeroportin e Rinasit, policia u njoftua me vonesë

18/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj ka marrë fjalën në seancën parlamentare ku po zhvillohet interpelanca që deputetët e opozitës kërkuan me të për ... Read More

Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Noka mban fjalën para protestuesve (Video)

16/03/2019

Ish deputeti i partisë Demokratike, Flamur Noka mbajti fjalën para protestuesve, në nisje të protestës së opozitës. Në fjalën e tij Noka tha se kjo ... Read More

Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës pa shkelur mbi trupin tim

01/03/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në fjalën e tij në Samitin e dytë të Diasporës që po mbahet në Tiranë, tha se shkëmbimi i territoreve, ... Read More

Opozita rrethon Parlamentin, protestuesit sulmojnë ministrin Blendi Klosin

26/02/2019

Në fjalën përballë protestuesve, Kryetari i PD, Basha, tha se asnjëherë nuk është mbledhur një numër kaq i madh qytetarësh brenda kaq pak orësh. Ai ... Read More

Spanja do të vazhdojë ta thotë fjalën kryesore në Evropë – Top 15 talentët më të mëdhenj nga ky vend

22/02/2019

Futbolli spanjoll e ka thënë fjalën në vitet e fundit si me klube ashtu edhe me kombëtare. Klube si Real Madrid e Barcelona dominojnë në ... Read More

“27 prilli”, mbrojtja kërkon pafajësinë e Qosetos

11/02/2019

11 Shkurt 2019 / 11:02 Ne fjalën përfundimtare, për të akuzuarin Gorançe Angellovski, avokati i tij Dragan Peshevski tha se i ashtuquajturi Qoseto nuk i ... Read More

Inter-Godin, detajet e kontratës së mundshme

07/01/2019

Në Italini janë të bindur se Diego Godin i ka dhënë fjalën Interit se do t’iu bashkohet në verën e 2019. Teksa mediat në Spanjë ... Read More

Kërkohet përshpejtimi i punimeve në autostradën Kërçovë-Ohër

02/01/2019

2 Janar 2019 / 18:00 Qeveri ta mbajë fjalën dhe deri në vitin 2021 ta ndërtojë autostradën Kërçovë – Ohër, kërkojnë nga sektori i turizmit ... Read More

Veliaj në festën e Çlirimit të Tiranës: E kemi në dorë ta ndërtojmë qytetin

17/11/2018

Me rastin e 17 Nëntorit, Ditës së Çlirimit të kryeqytetit, në Tiranë u mbajt ceremonia e rastit, ku në fjalën e tij, kryetari i Bashkisë ... Read More