Tag: fjalët

“Çfarë shpehje banale”, Emina shokohet me atë se çfarë i ka shkruar një grua, ia publikon bisedën 

05/01/2020

14:35 | 5 Janar 2020 14:35 | 5 Janar 2020 Emina Cunmulaj është habitur me fjalët e një gruaje e cila i ka shkruar në ... Read More

Dhjetë fjalët që s’mund të përkthehen në asnjë gjuhë

09/12/2019

Në librin “Më shumë se fjalë – fjalët e papërkthyeshme të dashurisë nga e gjithë bota” (More Than Just A Word – Untranslatable Words Of ... Read More

Challandes befason: Ndeshja me Malin e Zi më e rëndësishmja në historinë e re të Kosovës

07/10/2019

11:50 | 7 Tetor 2019 Screenshot_4 11:50 | 7 Tetor 2019 Bernard Challandes ka befasuar me fjalët e tij për ndeshjen mjaft të rëndësishme kundër ... Read More

Ardit Gjebrea i bën urim prekës djalit me rastin e ditëlindjes

18/05/2019

14:31 | 18 Maj 2019 14:31 | 18 Maj 2019 Ardit Gjebrea ka zgjedhur fjalët më të mira për ta uruar Jonin me rastin e ... Read More

Wenger: Jam i befasuar me atë që i ka ndodhur Casillasit

02/05/2019

Arsene Wenger ka thënë fjalët më të mira të mundshme për Iker Casillas, pasi ky i fundit po trajtohet në spital pas një sulmi në ... Read More

Majk ‘reklamon’ makinën super-luksoze

01/05/2019

Majk nuk ka kursyer fjalët 'thumbuese' në fotografinë e fundit. Majk në fotografinë e publikuar në Instagram, shfaq edhe një herë pasionin e tij për ... Read More

Fjalët prekëse të Fjolla Morinës para publikimit të këngës së re

25/04/2019

Fjolla Morina ka emocionuar me fjalët që shkroi para publikimit të këngës së re. Fjolla Morina ka publikuar një fotografi, të cilën e ka shkëputur ... Read More

Ç’duhet të bëni kur keni lëkurën të thatë?

15/03/2019

Keni lëkurë të thatë? A ju asocion kjo në fjalët: kruajtje, djegie, tendosje apo ndjeshmëri? Lëkura e thatë nuk ndodh vetëm dimrit. Ajo mund të ... Read More

Edhe pse i ka vetëm 23 ditë jetë, vogëlushi kinez habit të ëmën dhe infermieret (Video)

29/01/2019

Një fëmijë zakonisht rreth moshës njëvjeçare fillon t’i belbëzojë fjalët e para, por kështu nuk ka ndodhur me një vogëlush në Kinë, i cili ende ... Read More

DMX lirohet të premtën nga burgu

24/01/2019

DMX pritet të lirohet nga burgu të premtën. Vulture ka konfirmuar se nga fjalët e avokatit të DMX se reperi do të dënimin e tij ... Read More

Boateng: Shpresoj të shënoj në Bernabeu në El Clasicon e ardhshme

22/01/2019

Barcelona nënshkroi me Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo në formë të huazimit me të drejt blerje. Ganezi në fjalët e para si katalunas ka thumbur Real ... Read More

10 thënie nga mendja brilante e Bob Marley-t që do t’jua përmirësojnë ditën

18/01/2019

Të gjithë e njohim Bob Marley-n, ndërkaq fjalët dhe muzika e tij do të jetojnë përgjithmonë. Këngët e tij kanë qenë të mbushura me tekste ... Read More