Tag: flenë

Si të rifitoni energjinë e humbur gjatë ditës

18/05/2020

Me stilin modern të jetesës, jo të gjithë mund të flenë menjëherë sapo ndihen të lodhur. Shpesh, pavarësisht lodhjes, qëndrimi zgjuar është domosdoshmëri dhe i ... Read More

Gjumi i tepërt paraqet rrezik për trurin

19/12/2019

Personat në moshën 60-vjeçare që flenë shpesh mund të rrisin rrezikun për të pësuar goditje në tru.Këtë e thonë studimet e fundit ku ekspertët në ... Read More

Studimi i ri: Gjumi i tepërt mund t’iu ‘çmend’!

11/10/2019

Njerëzit që flenë më shumë se 9 orë në ditë janë më të rrezikuar nga çrregullimet e ndryshme nervore.Studimi i ri thotë se shkencëtarët zbuluan ... Read More

Ata që flenë gjatë ditës, janë më shëndetshëm

23/09/2019

Njerëzit që flenë gjatë ditës konsiderohen si “përtacë”, por në fakt ata janë duke i bërë vetës mirë. Sipas një studimi, personat që bëjnë gjumë ... Read More

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

10/09/2019

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, ... Read More

Ja çfarë i ndodh fytyrës kur flini me grim

10/06/2019

Ndodh shpesh që vajzat harrojnë të pastrojnë grimin dhe flenë me të.Por diçka e tillë nuk i shërben aspak lëkurës madje e dëmton atë. Më ... Read More

Është e rrezikshme për shtatzënat të flenë në shpinë?

16/04/2019

A keni dëgjuar që shtatzënat duhet të flenë të kthyera në krahë? Dhe këto nuk janë vetëm fjalë plakash, edhe ekspertët thonë kështu! Studimi i ... Read More

Për paqe dhe rehati – sa më herët në shtrat

21/03/2019

Njerëzit që shkojnë në shtrat vonë dhe flenë më pak kanë më shumë të ngjarë të vuajnë nga ndjenjat e brengosjes dhe emocioneve të tjera ... Read More

Dentisti turk kalon kohën e lirë, duke mbuluar macet dhe qentë endacakë nëpër Stambollin e ftohtë (Foto)

24/01/2019

Macet dhe qentë endacakë që flenë nëpër Stambollin e ftohtë të këtyre ditëve, kanë një mbrojtës të pazakontë, që po i mbulon për t’i mbajtur ... Read More