Tag: flokë

Kështu duket Arbenita me flokë të shkurtëra

06/01/2020

13:24 | 6 Janar 2020 13:24 | 6 Janar 2020 Arbenita njihet për stilin e saj me flokë shumë të gjata. Modelja Arbenita Ismajli, është ... Read More

Këta janë binjakët më të çuditshëm që keni parë

07/12/2019

Njëri prej tyre është i bardhë dhe biond, ndërsa tjetri me ngjyrë dhe flokë të zeza. Binjakët kanë një gjë të përbashkët, janë me sy ... Read More

Qepa e kuqe parandalon rënien e flokëve

21/11/2019

Maska që ju ndihmon të keni flokë të shëndetshëm Flokët e hollë dhe që këputen lehtë vijnë si pasojë e mungesës së hekurit në gjak, ... Read More

Bëri operacionin e parë plastik vetëm 20 vjeç, sot e reja ka marrë një pamje të frikshme

18/11/2019

Një hundë e vogël e harkuar, buzë të trasha e flokë të gjatë… një bel i hollë dhe një trup me përmasa 90-60-90 janë konsideruar ... Read More

Hapet banka e parë në botë për ruajtjen e flokëve

25/10/2019

Është hapur banka e parë në botë për flokë në Manchester, me qëllim që ta bëjë “humbjen e flokëve si një gjë e të kaluarës”. ... Read More

14 këshilla për kujdesin e flokëve që duhet t’i dijë çdo vajzë

26/07/2019

Nuk ka rëndësi nëse keni flokë natyralisht të përsosur apo jo. Gjëja më e rëndësishme është të kujdeseni që flokët tuaj që të jenë të ... Read More

Arsyet që tregojnë se flokëkuqët janë të veçantë

29/06/2019

Sipas shkencës, njerëzit që kanë flokë të kuq, janë në të vërtetë mjaft të veçantë! Le të zbulojmë së bashku arsyet pse ata që kanë ... Read More

Flokëkuqët janë të veçantë, këto janë arsyet!

28/06/2019

Është vlerësuar se në mbarë botën ka vetëm 1/2% të individëve me flokë të zjarrtë të kuq. Një gjë e rrallë, e cila është kryesisht ... Read More

Keith Richards bën ndryshimin drastik për rikthimin e “Rolling Stones”

27/06/2019

18:45 | 06/27/2019 Keith Richards, 75 vjeç ka bërë ndryshim rë madh në flokë për rikthimin e "Rolling Stones" në skenë. Flokët e tij gri ... Read More

Kurat natyrale për flokë të dëmtuar

24/04/2019

Kurat natyrale për flokë të dëmtuarParandalimi i dëmtimit të flokëve është një gjë shumë e vështirë, sidomos për femrat që kalojnë shumë kohë jashtë shtëpisë. ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë sekretin e lindjes së njerëzve me flokë të kuqe

12/04/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar një sekret që njerëzit me flokë të kuq trashëgojnë pamjen e tyre unike. Hulumtimi i kryer nga Universiteti i Edinburgut është përshkruar ... Read More

Doktor i vetes

05/01/2019

Faqe të kuqe, thonjtë në formë govate apo flokë që bien: edhe sinjale të vogla të trupit tregojnë se si është shëndeti. Diagnostika moderne nga ... Read More