Tag: flokët

Futet në librin e rekordeve Guiness, si adoleshentja me flokët më të gjata në botë

20/01/2020

Një vajzë nga India po vazhdon ta ruaj kurorën si adoleshentja më flokët më të gjata në botë, pasi për më shumë se një dekadë ... Read More

Po ju e njohët? Arbenita bën ndryshimin e papritur

07/01/2020

Ajo njihet për stilin e saj të veçantë, për pozat provokuese dhe për flokët shumë të gjata. Modelja Arbenita Ismajli është një prej emrave më ... Read More

Femrat që i lyejnë flokët shpesh janë 9% më të rrezikuara nga kanceri i gjirit

04/12/2019

Femrat, të cilat i lyejnë flokët vazhdimisht, janë më të rrezikuara nga kanceri i gjirit, shkruan Dailymail, transmeton Express.Hulumtuesit nga Instituti Kombëtar i Shëndetit, ka ... Read More

Mos ndryshoni ngjyrën e flokëve pa e lexuar këtë

22/11/2019

Në një periudhë në jetën tonë ne të gjithë kemi diskutuar a t’i ngjyrosim flokët a po jo. Gjithsesi, eksperimentimi me ngjyra të flokëve nganjëherë ... Read More

Qepa e kuqe parandalon rënien e flokëve

21/11/2019

Maska që ju ndihmon të keni flokë të shëndetshëm Flokët e hollë dhe që këputen lehtë vijnë si pasojë e mungesës së hekurit në gjak, ... Read More

Pija “magjike” që kthen flokët e thinjura në ngjyrë natyrale

15/11/2019

Flokët e thinjur në një periudhë të caktuar të jetës janë dhe më të dukshmet dhe të pranishme te të gjithë. Shumë nga ne e ... Read More

Te flokët ekziston një “spiun” molekular që zbulon skizofreninë

09/11/2019

Te flokët ekziston një ”spiun” molekular që lejon të zbulohet skizofrenia edhe para shfaqjes së halucinacioneve.Është enzima Mpst, prania e të ciles në nivele të ... Read More

Gjashtë gabimet trashanike që çojnë në yndyrosjen e flokëve

04/11/2019

Nëse ndjeni se flokët ju yndyrosen brenda ditës që i lani duhet të ndryshoni diçka në rutinën tuaj të kujdesit të flokëve, sepse diçka po ... Read More

Personave që punojnë në dy orare pune, dyfish më shumë iu bien flokët

25/10/2019

Lajm i keq për personat e dhënë pas karrierës dhe që u pëlqejnë flokët e gjata.Hulumtuesit kanë zbuluar se personat që punojnë më gjatë se ... Read More

5 ushqimet që duhet të hani për të pasur flokë të shëndetshëm

29/09/2019

​Keni provuar të zgjatni flokët tuaj, por përpjekjet kanë rezultuar të pasuksesshme?Ne ju japim zgjidhjen më të thjeshtë dhe efikase.Sekreti i gjithçkaje qëndron sepse bukuria ... Read More

Pse nuk duhet të vendosni deodorant në mëngjes

19/09/2019

Zgjohuni, bëni dush, vendosni deodorant, vishuni, rregullojini flokët dhe pastaj dilni nga shtëpia. Shumica prej nesh e bëjnë këtë  çdo mëngjes, pa menduar.Por sipas një ... Read More

Pesë përfitime nga Vitamina E

14/09/2019

Një përbërës thelbësor për thonjtë, flokët dhe fytyrën është Vitamina E, që është një antioksidant i fuqishëm i cili shfaq një efekt të mrekullueshëm në ... Read More