Tag: Florian

Tiranë, kujtohen dy pilotët që humbën jetën në krye të detyrës

06/04/2019

“Dëshmorët e Atdheut”, kapiten Florian Delia dhe toger Donald Hoxha u përkujtuan sot në Tiranë në trevjetorin e rënies në krye të detyrës. Në ceremoninë ... Read More

Trajneri i Werderit me fjalë të mëdha për Rashicën

05/04/2019

Florian Kohfeldt ka vazhduar me fjalë të mëdha për Milot Rashicën. Ylli nga Kosova ka shënuar një tjetër gol të bukur në fitoren e Werder ... Read More

Bieber: Për ndryshimin e kufijve të Kosovës po zhvillohen bisedime të fshehta

10/02/2019

Analisti austriak, Florian Bieber, njëherësh bashkërendues i Grupit për Këshill Politik Evropian (BIEPAG), mendon se lidhur me Kosovën, jashtë skenës publike, prapa dyerve të mbyllura ... Read More