Tag: Fondit

Shqiptarët e bashkuar, sigurohen 150 mijë euro për shërimin e Ilirit

16/05/2020

Sot pas një pune të jashtëzakonshme të qytetarëve të Gjilanit, fondit të krijuar nga Elvis Naçi dhe falë njerzëve vullnetmirë gjithandej, shuma e kërkuar prej ... Read More

Mjekët japin alarmin: Mos i hani këto ushqime, shkaktojnë kancer në të gjitha rastet

09/07/2019

Sipas Fondit të Kërkimit Botëror për kancerin, pothuajse 20% e të gjitha llojeve të diagnostikuar të kancerit në Amerikë lidhen me pasivitet fizik, yndyrnat trupore, ... Read More

Man City përgatit 100 milionë euro për super mesfushorin

30/04/2019

Skuadra e Manchester City nuk e ka ndërmend të ndal përforcimet, përkundër fondit të jashtëzakonshëm të lojtarëve në skuadër. Pep Guardiola dëshiron që mesfusha të ... Read More

Kryetari i fondit të 3 përqindëshit në Zvicër: Fondi realizoi 300 milionë marka, jo 1 miliard e 200 mijë sa thotë Xhavit Haliti (Video)

02/04/2019

Kryetari i fondit 3 përqindëshit në Zvicër, Gani Hoxha ka dhënë detaje se si ka funksionuar ky fond gjatë dhe pas luftës në Kosovë. Hoxha, ... Read More

Kandiq: Vrasja e shqiptarëve nga njësitë serbe “Akrepat”, a është agresion i NATO-s?

28/03/2019

Themeluesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka përkujtuar 20-vjetorin e vrasjes së 14 civilëve nga familja Bogujevci dhe Duriqi në Podujevë nga ... Read More

Natasha Kandiq tregon bisedën me Nekibe Kelmendin, natën kur policia serbe i vrau Bajram Kelmendin dhe dy djemtë e tij

25/03/2019

Themeluesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka përkujtuar momentin e vrasjes së avokatit të njohur shqiptar Bajram Kelmendi, bashkë me dy bijtë ... Read More

Kallëzim penal për shkeljet në Fondin pensional?!

18/03/2019

18 Mars 2019 / 14:48 Prokuroria Publike ka zgjeruar hetimin për skandalin e Fondit Pensional mbi shumën e pa-transferuar, prej 19 milion eurove, në shtyllën ... Read More

Lansohet “Junior Geeks” nga ICK dhe Ambasada Amerikane

22/02/2019

Programi i parë fitues nga Kosova dhe Evropa Juglindore i fondit për Inovacion i Departamentit Amerikan të Shtetit, u çel të enjten në Prishtinë, në ... Read More

Asnjë shqiptar në Fondin për inovacione

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 15:27 Drejtori i Fondit për inovacion dhe zhvillim teknologjik, Jovan Despotovski deklaroi se në Fond këtë vit do të punësohen pesë ... Read More

VMRO: Fondet, garë për më shumë vjedhje

27/07/2018

27 July 2018 / 15:27 Në grantet e Fondit për inovacione, inovacioni i vetëm është gara se kush mund të vjedhë më tepër, akuzojnë nga ... Read More

Sonte fillon FinHakaton

06/07/2018

6 July 2018 / 17:25 Ministri i Financave Dragan Tevdovski dhe drejtori i Fondit për Inovacionin dhe Zhvillimin Teknologjik Jovan Despotovski do të hapin FinnHakaton në ... Read More